У Лондоні невідомі залишили напис "Газа" на вивісці найстарішої у світі культурної установи, присвяченої Голокосту

У Лондоні невідомі залишили напис "Газа" на вивісці найстарішої у світі культурної установи, присвяченої Голокосту

У Лондоні невідомі залишили напис "Газа" на вивісці найстарішої у світі культурної установи, присвяченої Голокосту
Фото: Wiener Holocaust Library, The Art Newspaper

На вивіску Бібліотеки Голокосту Вінера у Лондоні (The Wiener Holocaust Library) нанесли напис "Газа". Його виявили наступного ранку після пропалестинських демонстрацій у місті.

Про це повідомило видання The Art Newspaper.

Бібліотека — найстаріша у світі культурна установа, присвячена ГолокостуГолокост — у широкому значенні, цілеспрямована політика нацистського режиму на знищення етнічних та соціальних груп в Європі, у вузькому — геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло приблизно 6 мільйонів євреїв.. Директор закладу Тобі Сімпсон назвав цей акт "дією, яка може мати сенс лише для антисемітів та їхніх пособників".

Він додав: "Ми дуже стурбовані тим, що сталося. Очевидно, що цей акт вандалізму мав на меті заподіяти шкоду і страждання. Виступати проти Ізраїлю, обираючи мішенню установу, присвячену Голокосту, нерозумно і неправильно".

Це сталося після новин про те, що ізраїльські війська оточили місто Газа. Військові дії Ізраїлю в Секторі Гази почалися після терористичної атаки угрупування ХАМАС 7 жовтня, коли його бойовики вдерлися на територію Ізраїлю, вбивши понад 1400 осіб і взявши близько 220 заручників.

Онук засновника закладу, Даніель Фінкельштейн, написав у X (колишньому Twitter): "Я дуже засмучений цією атакою графіті на бібліотеку мого діда. Бачити, що його архів про Голокост зазнав такого вандалізму, свідчить про напад на євреїв, а не про критику Ізраїлю. Це жахливо".

Сімпсон зазначив, що Бібліотека Вінера додасть розмальований банер до колекції антисемітських матеріалів, тому він буде каталогізований і збережений як частина бібліотечних фондів: "Зараз ми зняли вивіску і додаємо її до нашої колекції як ще один приклад антисемітських утисків, які ми збираємо і документуємо протягом 90 років".

Найстаріша культурна установа, присвячена Голокосту

Бібліотеку в 1933 році заснував Альфред Вінер — німецький журналіст і вчений, який спочатку вивчав арабістику. Цього року бібліотеці виповнилося 90 років.

Вінер виріс у Потсдамі, Німеччина, але переїхав до Великої Британії після того, як у листопаді 1938 року нацистська партія влаштувала погром проти євреїв під час "Кришталевої ночі".

Вінер також здобув докторський ступінь з ісламознавства, був експертом з арабської літератури, а на початку своєї кар'єри працював перекладачем у німецькій армії в Палестині.

Бібліотека зберігає одні з найраніших свідчень про Голокост з перших вуст тих, хто пережив його. Вона зберігає великі архіви нацистських документів і фотографій, а також сотні унікальних колекцій, що стосуються досвіду єврейських сімей біженців, які прибули до Британії в 1930–1940-х роках.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок