Держкіно виклало звіт діяльності за 2023 рік: кінофестивалі, міжнародні договори й майже ні слова про "Довженко-центр"

Держкіно виклало звіт діяльності за 2023 рік: кінофестивалі, міжнародні договори й майже ні слова про "Довженко-центр"

Держкіно виклало звіт діяльності за 2023 рік: кінофестивалі, міжнародні договори й майже ні слова про "Довженко-центр"
.

Державне агентство з питань кіно оприлюднило звіт своєї діяльності з 1 січня до 16 жовтня 2023 року. У ньому вказані проєкти, які зараз у виробництві, сума зборів кінопрокату, участь українських фільмів у кінофестивалях та інше. Суспільне Культура зібрало головне з документа.

  • За підтримки Держкіно було створено 13 фільмів, зокрема: повнометражний анімаційний фільм, короткометражний анімаційний, ігрових повнометражних, короткометражний та неігровий повнометражний фільм.
  • Станом на 16 жовтня 2023 року Держкіно уклало 111 договорів на виробництво фільмів.
  • Загальна сума зборів українського кіно в прокаті за звітний період — 282 607 419 грн.
Держкіно виклало звіт своєї діяльності: кінофестивалі, міжнародні договори й майже ні слова про "Довженко-Центр"
Скриншот зі звіту Держкіно
  • Проєкти, які наразі знімають:

"Сірі бджоли" — ТОВ "Ідас Інтернешнл Філм"

"Три місяці до зими" — ТОВ "Джой Філмз"

"Свято хризантем" — ТОВ "Мейнстрім Пікчерз"

"От вінта" — ТОВ "Небокрай Філмз"

"Редакція" — ТОВ "Мун Мен"

"Добре, що мама не знає" — ТОВ "Кінокомедія"

"Блажений" — ТОВ "ПП Кінокомпанія "Магіка Фільм"

"Місто" — ТОВ "Тоу"

"Микола" — ТОВ "Студія Золоте Руно"

"То моє море" — ТОВ "Фаланстер"

  • У звіті вказаний перелік фільмів, які представляли цьогоріч на фестивалях класу А.

Документальний фільм Сімона Леренга Вільмонта "Будинок зі скалок" (створений у копродукції Данії, Швеції, Фінляндії та України) було номіновано на премію "Оскар" у номінації "Найкращий документальний повнометражний фільм".

На "Берлінале" показали три фільми, створені за підтримки Держкіно: документальну стрічку "Залізні метелики" Романа Любого, ігровий повнометражний фільм "Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової та документальний фільм "Ми не згаснемо" Аліси Коваленко.

У Каннах презентували документальний фільм "Звідки куди" Мачека Хамели (Держкіно зазначає, що йому надано державну підтримку на популяризацію стрічки).

  • Також детально зазначені спеціальні заходи в межах міжнародних кінофестивалів. Наприклад, національні стенди, зустрічі та спецпокази.
  • Держкіно повідомляє, що за цей період вдалося укласти Меморандум про взаєморозуміння зі Словацьким інститутом кінематографії та Меморандум про партнерство та співробітництво з Люксембурзько-українською торговою палатою.
  • У розділі "Робота з законодавством" інституція зазначає, що "з метою відновлення порушених прав державного органу Держкіно склало та спрямувало 3 претензії щодо невиконання умов укладених договорів стосовно виробництва фільмів «Свіжина», «Моргенштерн Діви Марії» та «Степне»".
  • У звіті тільки один раз згадується "Довженко-центр". Держкіно зазначає, що надіслало 3 претензії щодо невиконання центром "умов укладених ліцензійних договорів". І у зв'язку з цим інституція спрямувала Господарського суду м. Києва 2 позовні заяви про стягнення грошових коштів у розмірі 326 899,17 грн.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок