Громадська рада при Держкіно закликає керівництво Держкіно піти у відставку через "перевищення своїх повноважень"

Громадська рада при Держкіно закликає керівництво Держкіно піти у відставку через "перевищення своїх повноважень"

Громадська рада при Держкіно закликає керівництво Держкіно піти у відставку через "перевищення своїх повноважень"
. Ілюстративне фото: Getty Images

Громадська рада при Держкіно оприлюднила заяву щодо Стратегії розвитку кіно, яка викликала дискусію в суспільстві. Члени ради закликають голову Держкіно Марину Кудерчук та її заступницю Юлію Шевчук подати у відставку через "перевищення своїх повноважень".

Повний текст заяви 3 листопада опублікувало видання "Детектор медіа".

Сам текст стратегії Держкіно винесли на розгляд Кабміну ще 31 жовтня. Але зміст документа викликав обурення та критику з боку української кіноспільноти. Стратегію мають розглянути на засіданні 3 листопада.

Члени громадської ради заявляють, що Держкіно працювало над цим документом у закритому режимі, не анонсуючи роботу над ним і не долучаючи представників галузі, а пізніше не бажало його оприлюднювати.

Однак, коли їм вдалося побачити документ, то усі 11 членів ради одноголосно проголосували за відкликання проєкту документа й надіслали в Держкіно й Кабмін детальний розбір, що з ним не так. А також рекомендували подовжити термін обговорення документа, сподіваючись, що будуть проведені консультації й до роботи долучать ширше коло фахівців.

"Яким же було наше подивування, коли проєкт стратегії, що отримав незадовільну оцінку галузі, таки було винесено на розгляд Кабміну. Не менше здивувала аргументація Держкіно щодо ігнорування інституцією думки фахівців ", — йдеться у заяві.

Зокрема, пропозиції ради відхилили "у зв'язку з відсутністю чітких обґрунтувань".

"Повністю відкидаючи зауваження громадської ради до засадничого документу для галузі, Держкіно, займається самоуправством, перетворюючи членів ради на німих статистів. Ми не погоджуємося з таким станом справ і відведеною нам роллю, адже очільники Держкіно є не більше, ніж найманими чиновниками, яким громада делегувала функції управління галуззю".

Заяву підписали:

  • Стас Притула, голова громадської ради при Держкіно;
  • Жанна Максименко-Довгич, голова української гільдії режисерів;
  • Віталій Шереметьєв, кінопродюсер;
  • Володимир Войтенко, кінознавець, член правлінь Української кіноакадемії та Національної спілки кінематографістів.

Раніше більш як десять профільних організацій, що працюють у сфері кіно, а також понад 350 кінематографістів, операторів, сценаристів та критиків звернулися до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з критикою проєкту Стратегії розвитку кіно до 2027 року від Держкіно.

Які пункти викликали найбільшу критику — читайте у матеріалі Суспільного Культура.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок