У Малайзії зупинятимуть концерти через "небажані інциденти" — після поцілунку під час виступу The 1975

У Малайзії зупинятимуть концерти через "небажані інциденти" — після поцілунку під час виступу The 1975

У Малайзії зупинятимуть концерти через "небажані інциденти" — після поцілунку під час виступу The 1975
Фото: The 1975/Facebook

У Малайзії організатори концертів тепер мають вимикати електрику під час будь-якого виступу, якщо стався "небажаний інцидент". Відповідний наказ оприлюднило Міністерство зв'язку Малайзії.

Про це 1 листопада повідомило видання The Guardian.

Цей наказ став наслідком суперечок навколо виступу в Куала-Лумпурі гурту The 1975, фронтмен якого Метью Гілі розкритикував гомофобні закони Малайзії на сцені, вживаючи нецензурну лексику, і поцілував на сцені товариша по групі. Інцидент призвів до скасування фестивалю Good Vibes, на якому виступав гурт.

концерти у малайзії
Метью Гілі поцілував товариша на сцені в Куала-Лумпурі. Скриншот із відео/X(Twitter)

Заступниця міністра зв'язку та цифрових технологій Тео Ні Чінг заявила, що організатори концертів повинні мати "стоп, який вимикає електрику під час будь-якого виступу, якщо стався небажаний інцидент".

"Ми сподіваємося, що завдяки більш суворим правилам іноземні артисти зможуть дотримуватися місцевої культури", — сказала вона.

Організатор фестивалю Future Sounds Asia повідомили сінгапурській телерадіокомпанії Channel News Asia, що не помітили зниження інтересу з боку іноземних артистів, які бажають виступити в Малайзії.

"Всі іноземні артисти виступали в країні з розумінням того, що вони повинні дотримуватися місцевих правил виступів. Після інциденту [з Гілі] артисти ще більше усвідомлюють це", — заявили в компанії, додавши, що працюють над створенням системи вимикання.

Future Sounds Asia раніше заявляла, що подає позов проти гурту, закликаючи його визнати відповідальність і відшкодувати збитки, завдані внаслідок скасування фестивалю. У заяві сказано, що дії Гілі "заплямували" репутацію фестивалю і "навмисно порушили угоду [гурту] з FSA".

Також у компанії повідомили, що вже працюють над механізмом вимкнення усієї електроенергії. А також над тим, хто має право оголосити про зупинку шоу, в який момент це має бути зроблено і які критерії мають бути в "небажаного інциденту".

Скасування виступу Coldplay

У травні член Партії ісламу Малайзії (PAS), релігійної партії, яка підтримує суворе тлумачення ісламського права, закликав скасувати концерт Coldplay в листопаді 2023 року, вважаючи, що захід сприятиме "культурі гедонізму і збочень".

Фронтмен гурту Кріс Мартін відреагував на це сказавши: "Ми запрошуємо всіх на наш концерт, ми любимо всіх людей, всі види людей, всі релігії".

Концерт Coldplay запланований на 22 листопада.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок