Художники vs штучний інтелект: суд у США відхилив позов щодо авторських прав проти генераторів зображень

Художники vs штучний інтелект: суд у США відхилив позов щодо авторських прав проти генераторів зображень

Художники vs штучний інтелект: суд у США відхилив позов щодо авторських прав проти генераторів зображень
Ілюстрація: Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Суд у США відхиляє більшість позовів художників щодо авторських прав проти генераторів зображень ШІ. Митці заявляють, що продовжуватимуть юридичну боротьбу проти використання їхніх робіт.

Про це 31 жовтня повідомило видання The Art Newspaper.

Ще у січні художниці Сара Андерсен, Келлі Маккернан і Карла Ортіс подали колективний позов до суду в Каліфорнії проти компаній Stability AI, Midjourney і DeviantArt.

Вони заявили, що розроблений Stability AI генератор зображень Stable Diffusion використовує "мільярди захищених авторським правом зображень без дозволу" для навчання, і подали проти компаній позови про порушення авторських прав, порушення права на публічність, недобросовісну конкуренцію і порушення контракту.

Однак суддя окружного суду США постановив, що претензії позивачів "не відповідають дійсності в багатьох аспектах". Самі відповідачі стверджували, що процес навчання програмного забезпечення за допомогою зображень художників захищений правом добросовісного використання.

Зокрема, вони наполягають, що зображення були збережені та додані як стислі копії до Stable Diffusion, а результати роботи є похідними творами, створеними на основі цих зображень, і що генератор є "лише складним інструментом для створення колажів".

Ще однією з причин такого рішення було те, Макнернан і Ортіс не зареєстрували авторські права на свої роботи в Управлінні авторських прав США. Однак обидві отримали дозвіл на внесення змін до своїх скарг і повідомили, що планують це зробити.

Використання ШІ у кіно

Страйк акторів у Голлівуді продовжується уже понад 100 днів, зокрема й через те, що профспілка SAG-AFTRA та кіностудії не можуть дійти згоди щодо використання ШІ.

Студії попередили, що якщо цього тижня не буде досягнуто угоди, то наступний кіносезон опиниться під загрозою. Літній кіносезон 2024 року також у небезпеці, оскільки все більше фільмів переносять на 2025 рік.

Профспілка прагне створити нормативно-правову базу для використання штучного інтелекту в створенні "цифрових двійників". Там також наполягають, що згоду актора чи акторки потрібно брати на кожен новий проєкт. Хоча Альянс продюсерів погодився, що виконавці повинні давати згоду й отримувати оплату за використання ШІ, студії натомість хочуть, щоб згода була дійсною протягом усього терміну дії франшизи.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок