Обпік руку? Послухай улюблену музику: вчені кажуть, що вона діє як знеболювальне

Обпік руку? Послухай улюблену музику: вчені кажуть, що вона діє як знеболювальне

Обпік руку? Послухай улюблену музику: вчені кажуть, що вона діє як знеболювальне
Ілюстративне фото: pixabay

Дослідники з Канади виявили, що прослуховування наших улюблених мелодій може мати сильніший знеболювальний ефект, ніж спеціально підібрана музика для розслаблення. Але ще потрібні додаткові дослідження.

Про це повідомляє видання The Guardian.

"Ми можемо припустити, що улюблена музика зменшує біль приблизно на один бал за 10-бальною шкалою, що принаймні настільки ж сильно, як і безрецептурний знеболювальний засіб", — сказав Даріус Валевічюс, один з авторів дослідження.

У дослідженні взяли участь 63 людини. Їм нагрівали ділянку шкіри на руці, створюючи відчуття, ніби приклали гарячу чашку. Під час цього вони слухали два свої улюблені треки, спеціально підібрану релаксувальну музику або не слухали нічого, а також оцінювали інтенсивність болю.

Результати показують, що учасники оцінили біль як менш інтенсивний приблизно на чотири бали за 100-бальною шкалою і менш неприємний приблизно на дев'ять балів під час прослуховування улюблених треків. Прослуховування релаксувальної музики або просто тиша не дали такого результату.

Валевічюс каже, що навряд чи ці результати можна пояснити лише здогадками: "Ми виявили дуже сильну кореляцію між приємністю музики та неприємністю болю, але нульову кореляцію між приємністю музики та інтенсивністю болю, що було б малоймовірним, якби це був просто ефект плацебо або ефект очікування".

Водночас він зазначив, що окремі ідеї дослідження потребують додаткових перевірок.

Дослідники кажуть, що поки що невідомо, чи зворушлива музика має подібний ефект на тих, хто її не любить, або ж люди, які люблять таку музику, просто більш схильні отримувати "мурахи" від прослуховування.

Доктор Брендан Руні зі школи психології Університетського коледжу Дубліна сказав, що він не переконаний, що музика сама собою має якусь особливу якість, не в останню чергу тому, що сприйняття болю учасниками під час прослуховування треку може вплинути на їхні звіти про те, як вони себе почувають.

Але додав, що робота підтверджує висновки його власної команди про те, що музика, обрана самими учасниками, має сильніший знеболювальний ефект.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок