До Реєстру об'єктів культурної спадщини внесли п'ять будівель у Києві. Це потрібно для їхнього збереження.
Список опублікували у соціальних мережах Українського міжнародного інституту відновлення.
У дописі йдеться про те, що історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам'яток архітектури, і дійсно цінні приклади культури зносять щомісяця.
"Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді, коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками", — додають в інституції.
Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини МКІП внесла до списку:
- Житловий будинок 1899 року, в якому жили "М. Анцифєров, О. Давидов, М. Пасiчник, С. Пекар, перебував Г. Мачтет". Він розташований на Десятинному провулку, 7.
- Будинок-пам'ятка історії за адресою Музейний провулок, 8-А, у Печерському районі Києва.
- Житловий будинок на Прорізній, в якому працювали правління Київського товариства фотографів-аматорів "Дагер", управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини.
- Національна бібліотека України імені Вернадського на Голосіївському проспекті, 3.
- "Будинок меблів" за адресою: бульвар Міхновського (Дружби народів), 23, у Печерському районі Києва.
"Ми це робимо як приклад для всіх тих організацій, які кваліфікаційно спроможні розробляти таку документацію, щоб розв'язати не тільки питання цінних будівель, а й спірних", — додають у дописі.




Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]