"Висловився двозначно": чи будуть звільняти керівництво церкви УГКЦ, у якій зняли кліп Жадану та Соловій

"Висловився двозначно": чи будуть звільняти керівництво церкви УГКЦ, у якій зняли кліп Жадану та Соловій

"Висловився двозначно": чи будуть звільняти керівництво церкви УГКЦ, у якій зняли кліп Жадану та Соловій
. Скриншот з відео YouTube-каналі "Жадан та Собаки"

Ієромонах УГКЦ, отець Юстин (Юрій) Бойко розказав Суспільному Культура, що його слова щодо звільнення керівництва Церкви святого Андрія УГКЦ у Львові через зйомки в храмі кліпу письменника Сергія Жадана та співачки Христини Соловій були сприйняті двозначно.

"Оскільки мої слова потрактовано на спосіб, що це є рішення УГКЦ, а з цього зчинився інформаційний землетрус, тому я не хочу і це не в моїй компетенції звільняти або призначати когось. Відповідно спростовувати те, що мені приписали, я не маю бажання. Призначаю, що я у ефірі «Говорить великий Львів» висловився двозначно, оскільки вжив слова «зміна і реформа». Це мій недогляд, про який я шкодую", — зазначив він.

Раніше він прокоментував у етері "Говорить Великий Львів" ситуацію довкола кліпу Сергія Жадана та Христини Соловій. Він сказав: "Провина отців є явною у цій ситуації. Окрім морального принципу, вони порушили ще й принцип церковного права, який каже, що не можна церкву використовувати для інших цілей, окрім молитви і того, що служить слову Божому" та додав, що "реформа буде".

Пізніше цю заяву спростували в Українській греко-католицькій церкві. У коментарі ZAXID.NET керівник пресслужби Курії Львівської архиєпархії УГКЦ Михайло Квасюк сказав: "На цей момент ведеться розслідування. Допоки ведеться розслідування, не можуть вноситися якісь зміни в духовному керівництві храму чи в інших моментах. Будь-які виклики потребують рішень. Однак на цей момент не було рішення про нове керівництво. Отці, які служать у храмі, продовжують своє служіння без змін".

Нагадаємо, раніше представники парафії святого Андрія, отців Василіян УГКЦ також закликали музикантів видалити відео з мережі. А сам Бойко записав відео, у якому пояснив, які саме, на його думку, християнські цінності було порушено. Він виокремив кадр, де цілуються дві дівчини, через який звинуватив співаків у "пропаганді ЛГБТ".

У програмі "20:23" Жадан і Соловій розповіли, що церква — це метафора, і ніякого святотатства в роботі не закладалося. "Кліп знімався в церкві. Але в цьому не було нічого ні антиклерикального, ні провокативного. Церква там як певна метафора. Метафора певної суспільної опінії. І взагалі громадської думки", — сказав Жадан.

Суспільне Культура звернулося по коментар до пресслужби Курії Львівської архиєпархії УГКЦ із проханням роз'яснити ситуацію.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок