Остання пісня The Beatles: за допомогою ШІ вдалося "витягти" голос Леннона і записати новий сингл

Остання пісня The Beatles: за допомогою ШІ вдалося "витягти" голос Леннона і записати новий сингл

Остання пісня The Beatles: за допомогою ШІ вдалося "витягти" голос Леннона і записати новий сингл

Музикант Пол Маккарті за допомогою штучного інтелекту зміг записати пісню з голосами усіх учасників гурту The Beatles. Now and Then — це остання пісня британського гурту, її повну версію оприлюднять 2 листопада.

Про це повідомило видання The Guardian.

"Ось він, голос Джона, кришталево чистий, — сказав Пол Маккартні у своїй заяві. — Він дуже емоційний. І ми всі граємо на ньому, це справжній запис The Beatles. У 2023 році продовжувати працювати над музикою The Beatles і випустити нову пісню, яку публіка ще не чула, я вважаю, що це дуже захопливо".

Пісня Now and Then була написана і заспівана Джоном Ленноном наприкінці 1970-х років у його будинку в районі Дакота в Нью-Йорку. У 1994 році вдова Леннона Йоко Оно подарувала демозапис Полу Маккартні на касеті з написом "Для Пола", яка також містила демозаписи пісень Free As a Bird і Real Love.

Щоб закінчити пісню, Маккартні скористався штучним інтелектом. В інтерв'ю програмі BBC Radio 4 Today він розповів, що технологія була використана для того, щоб "витягти" голос Джона Леннона зі старого демозапису.

Рінго Старр сказав у своїй заяві: "Це було так, ніби Джон був там, розумієте".

музика
Британський рок-музикант, засновник гурту The Beatles Джон Леннон, Нью-Йорк, 1968 рік, фото: AP

Пол Маккартні і Рінго Старр спродюсували нові партії для пісні, включно з партіями для гітари, записаними Джорджем Гаррісоном у 1995 році, і струнне аранжування, написане Маккартні, Джайлзом Мартіном і Беном Фостером. У нову пісню додано беквокал з оригінальних записів Here, There and Everywhere, Eleanor Rigby та Because. Джефф Лінн взяв участь у додатковому продюсуванні.

"Ми змогли взяти голос Джона і очистити його за допомогою штучного інтелекту, — сказав Маккартні. — Потім ми можемо звести запис, як ви зазвичай робите. Це дає певну свободу дій"

Пісню представлять у 13-хвилинному документальному фільмі про її створення, прем'єра якого відбудеться 1 листопада, а повну версію опублікують 2 листопада. 3 листопада вона вийде як подвійний сингл з дебютною піснею The Beatles 1962 року Love Me Do з обкладинкою від попхудожника Еда Рушея.

Син Леннона Шон Оно Леннон також прокоментував створення треку: "Було неймовірно зворушливо чути, як вони працюють разом після всіх тих років, що батька не стало. Це остання пісня, яку мій батько, Пол, Джордж і Рінго зробили разом. Це як капсула часу, і я відчуваю, що все так і повинно було статися".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок