"Ля Палісіада" — найкращий фільм фестивалю українського кіно у Польщі: хто ще взяв нагороди

"Ля Палісіада" — найкращий фільм фестивалю українського кіно у Польщі: хто ще взяв нагороди

"Ля Палісіада" — найкращий фільм фестивалю українського кіно у Польщі: хто ще взяв нагороди
Кадр зі зйомок фільму "Ля Палісіада". "Ля Палісіада"

У Польщі закінчився восьмий кінофестиваль Ukraina! Festiwal Filmowy — найбільший фестиваль українського кіно в країні. Найкращим повнометражним фільмом журі обрали стрічку Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада".

Про це повідомила пресслужба фестивалю в соціальних мережах.

"Ля Палісіада" — це повнометражний художній фільм режисера Філіпа Сотниченка.

Фільм створено в жанрі, який самі кінематографісти називають "пострадянський нуар". Події розгортаються в Україні 1996 року, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.

українські фільми фестиваль у варшаві
Переможці кінофестивалю. Фото: Ukraina Festiwal Filmowy/Facebook

Найкращим документальним фільмом фестивалю стала стрічка "Звідки куди" (Skąd dokąd) режисера Мачека Хамели про евакуацію українців.

Це повнометражний документальний фільм, який ілюструє збірний образ українських переселенців: дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення Росії змушені були залишити свої домівки і їхати у невідоме майбутнє.

Події стрічки відбуваються в евакуаційному бусику. Водієм був сам режисер фільму Мачек Хамела.

Найкращий короткометражний фільм "День вчителя" режисера Олексія Пасічника.

Нагороду за найкращий художній фільм вручили стрічці "Я і Фелікс" режисерки Ірини Цілик. Це екранізація роману українського письменника Артема Чеха "Хто ти такий?".

Книга і фільм розповідають про дорослішання хлопця Тимофія у 90-х, його сім'ю, друзів, перше кохання і стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом, який став частиною його родини. Історія розвивається на тлі буремних 90-х та розказана через призму дитячого сприйняття.

"В обґрунтуванні журі окремо відзначили акторську гру Влада Байлюка, з чим я його і вітаю!"написала Цілик у Facebook.

За найкращу акторську роботу журі відзначило Ірму Вітовську у фільмі "Коза Ностра. Мама їде" і Карину Химчук за роль у стрічці "Ти мене любиш?"

Приз глядацьких симпатій вручили фільму "Люксембург, Люксембург" режисера Антоніо Лукіча. За сюжетом, коли брати-близнюки дізнаються, що їхній давно зниклий батько захворів у Люксембургу, вони вирушають у подорож, аби побачити його востаннє.

українські фільми фестиваль у варшаві
Фото: Ukraina Festiwal Filmowy/Facebook

Про фестиваль Ukraina! Festiwal Filmowy

Фестиваль організовують із 2016 року. Цьогоріч він проходив з 18 по 24 жовтня.

Також із жовтня по грудень він відбудеться в інших польських містах, таких як Вроцлав, Краків, Познань, Ополе, Ґданськ, Ґливиці, Плоцьк, Гожув-Велькопольський та інших, а з 27 жовтня по 12 листопада 2023 року — онлайн.

Ірина Цілик у своєму дописі додала: "Вчора моя подруга, актриса Катя Молчанова спитала одну з директорок фестивалю, як він був створений. «Та ми колись замислилися про те, що в Польщі тепер є так багато українців, а чи добре ми знаємо їх та їхню культуру? Ні, на жаль. І тоді ми вирішили створити такий фестиваль українського кіно в Польщі — щоб знайомитися з українцями через їхнє кіно»".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок