Як перекласти ATACMS українською? Кремінь пояснив, чи загрожує англійська мова Україні

Як перекласти ATACMS українською? Кремінь пояснив, чи загрожує англійська мова Україні

Як перекласти ATACMS українською? Кремінь пояснив, чи загрожує англійська мова Україні
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Мовний омбудсман Тарас Кремінь. Фото: Тарас Кремінь /Instagram

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив, що Україна повинна готуватися реалізувати "наступальну українськомовну політику" в Європі. А попри те, наголосив, що сьогодні українські військові мають опанувати англійську мову, адже технології, якими вони користуються, не мають українських інструкцій.

Про це він повідомив на Радіо Культура.

"Сучасний військовослужбовець користується озброєнням із різних країн походження, тому має знати англійську. ATACMS не має інструкції українською мовою, і навчання наших воїнів із використання авіаобладнання, дронів, морських суден відбувається англійською. Багато моїх друзів пройшли вишкіл за кордоном за різними напрямами. Традиційно — переклад українською здійснюється або не здійснюється, зважаючи на рівень підготовки офіцерського складу", — зауважив він.

Він також додав, що в умовах війни основна підтримка має йти на Збройні сили. "Але разом із тим є права військовослужбовців на літературу та користувацькі інтерфейси українською мовою", — наголосив Кремінь.

За його словами, Україна має лобіювати свої мовні інтереси у ЄС. Зокрема, йдеться про те, що українська мова має отримати статус офіційної.

"Наше членство в Євросоюзі — це також про те, що українська буде офіційною мовою ЄС. А це означає, що Україна вже має у Європі своїх перекладачів, ресурси, які йдуть на забезпечення потреб різних категорій громадян, але й Україна повинна готуватися до того, щоб реалізувати ефективну наступальну українськомовну політику на континенті та у світі. Ми ніколи не будемо нобелівськими лауреатами в галузі літератури, якщо не перекладатимемо сучасних українських письменників мовами європейських країн. Західні партнери нам допомагають, але нашу роботу вони за нас не зроблять", — додав він.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок