Творець серіалу "Чорне дзеркало" заявив, що ШІ ніколи не замінить творчих людей

Творець серіалу "Чорне дзеркало" заявив, що ШІ ніколи не замінить творчих людей

Творець серіалу "Чорне дзеркало" заявив, що ШІ ніколи не замінить творчих людей
. Кадр із серіалу "Чорне дзеркало": @MacGui_/X (Twitter)

Творець серіалу "Чорне дзеркало" Чарлі Брукер вважає, що штучний інтелект не замінить творчих людей — він для цього недостатньо "безладний".

Про це 18 жовтня повідомило видання The Guardian.

Брукер виступав на конференції SXSW у Сіднеї (Австралія). Там він розповів, що одного разу попросив ChatGPT написати йому сценарій.

Творець "Чорного дзеркала" зізнався, що спочатку відчув паніку і відчай: "Я сказав ChatGPT: «Дай мені начерк історії для "Чорного дзеркала"». І вже на перших кількох реченнях ви відчуваєте холодний спалах страху, схожий на тваринний жах".

Водночас Брукер зауважив, що емоції швидко змінилися, оскільки він зрозумів, що сценарій, який створив ChatGPT, "похідний та нудний".

Творець серіалу "Чорне дзеркало" заявив, що ШІ ніколи не замінить творчих людей
Чарлі Брукер.

"Це просто імітація чогось. Він висмоктав кожен опис кожного епізоду «Чорного дзеркала», ймовірно, з вікіпедії та інших речей, які написали люди, і він виплюнув це назад на мене. Він прикидається тим, чим не здатен бути", — додав Брукер.

Разом з тим він сказав, що штучний інтелект може бути дуже потужним інструментом. Але, на його думку, він не замінить "неохайних людей" через обмежену здатність створювати вигадливі сюжетні лінії та геніальні повороти.

Що таке "Чорне дзеркало"

"Чорне дзеркало" — британський науково-фантастичний телесеріал-антологія, створений журналістом Чарлі Брукером. Серіал має похмуру атмосферу та в сатиричній формі демонструє сучасне суспільство й антиутопічні наслідки розвитку технологій. Першу серію показали на каналі Channel 4 у 2011 році.

Серіал отримав схвальні відгуки та став широко відомий за межами Великої Британії після того, як його викупив Netflix. Також у 2013 році Роберт Дауні-молодший викупив права на епізод "Історія твого життя", щоб екранізувати його.

27 епізодів "Чорного дзеркала" та один інтерактивний фільм, що охоплюють шість сезонів, отримали три премії "Еммі" за видатний телевізійний фільм за останнє десятиліття. Серіал увійшов до десятки найкращих фільмів усіх часів на Netflix, а користувачі IMDb поставили його на сьоме місце, вище ніж "Картковий будиночок" і "Корону".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок