Нідерландський приватний детектив Артур Бренд знайшов шість нових картин, серед яких портрет Вільгельма ОранськогоВільгельм I Оранський — принц Оранський, перший зі спадкових правителів Нідерландів, очолював Нідерландську буржуазну революцію, спрямовану проти іспанського володарювання і католицизму. та перше відоме зображення короля фризів VII століття.
Про це повідомило видання Le Figaro.
Артур Бренд, якого ще називають "Індіаною Джонсом зі світу мистецтва", отримав картини звичайною доставкою: їх привезли просто йому додому.
"У двері подзвонили і чоловік у фургоні попросив допомогти розвантажити деякі товари. Я запитав його: «Що ми будемо розвантажувати?» Він відповів з посмішкою: «Ну, картини з Медембліка»", — розповідає Бранд.
Ці шість картин викрали з ратуші міста Медемблік, що на півночі країни, ще минулого місяця. Хоча їхня грошова вартість невелика — близько 100 000 євро — роботи мають певну історичну цінність. Одна з них — найстаріший з відомих портретів РадбодаРадбод (д/н — 719) — король фризів у 680–719 роках., короля фризів 680 року.
"У деяких випадках вони [злочинці] спалюють їх, просто щоб позбутися доказів, тому що не можуть їх продати, — сказав детектив. — Тому я дуже вдячний, що вони вирішили вчинити правильно. Красти — це погано, але якщо ви повертаєте, то принаймні робите щось правильне".

Артур Бранд сподівається, що ця подія також допоможе повернути картину Франса Галса "Два хлопчики, що сміються", яку викрали ще у 2020 році. А також допоможе відстежити картини, викрадені з музею Ізабелли Стюарт Гарднер у Бостоні: полотна Яна Вермера, Едуарда Мане і Рембрандта, які разом коштують майже 500 мільйонів доларів.
Артур Бренд став відомим завдяки успішному пошуку викрадених творів мистецтва. Серед них — скульптури "Коні Гітлера", картина "Портрет Дори Маар" Пікассо, а також каблучка, що належала Оскару Вайлду.
Раніше детектив повернув картину Вінсента Ван Гога "Весняний сад", яку викрали з музею Singer Laren у 2020 році.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]