У музеї Глазго (Велика Британія) заявили про зникнення гіпсової статуї, що була частиною композиції скульптора Огюста Родена "Громадяни Кале". Її музей купив у 1901 році. Де зараз скульптура — невідомо.
Про це 17 жовтня повідомило The Guardian.
За даними Комітету Родена, який веде каталог робіт художника по всьому світу, зникла двометрова фігура Жана д'Ейра — одна з постатей "Громадян Кале". Glasgow Life — організація, що відповідає за культурні об'єкти шотландського міста, заявила, що скульптуру виставляли у парку Келвінгроув з 25 червня по 30 вересня 1949 року. Але відтоді її, здається, не бачили.
Директор музею заявив, що зникнення скульптури — "прикрість, але її слід розглядати в контексті часу", оскільки гіпсові роботи не викликали особливого інтересу в 1940-х роках. За його оцінкою, вартість роботи сьогодні становила б близько 3,5 млн євро (понад 133 млн гривень).
Бронзові статуї шести громадян Кале Роден створив у 1895 році. Існують бронзові та гіпсові версії скульптури. Представники музею сподіваються, що зникла статуя була пошкоджена під час виставки надворі і її все ще можна розшукати в архівах.

Комітет Родена вважає, що її могла спіткати та ж доля, що й іншу статую художника, яка зображала Іоанна Хрестителя, що виставлялася в той самий час у Келвінгроув. Ця статуя розбилася, а її рештки зберігаються в Музейному ресурсному центрі Глазго.
Раніше у Глазго заявляли, що з шотландських музеїв зникло близько 1750 інших предметів, серед іншого — золоті монети, пов'язані з королевою Шотландії Марією I, яка правила в XVI столітті.
Британський музей також нещодавно визнав крадіжку тисяч предметів зі своїх запасників, що призвело до відставки його директора.
Хто такий Огюст Роден
Франсуа Огюст Рене Роден — французький скульптор. Один із засновників імпресіонізму у скульптурі.
Серед його найвідоміших робіт:
- "Людина зі зламаним носом", 1864;
- "Бронзова епоха", 1877;
- "Пророк Іоанн-Хреститель", 1879;
- "Громадяни Кале", 1895;
- "Мислитель", 1888.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]