"Тільки дурень не буде захоплюватися": Боріс Джонсон зізнався, що досі захоплюється російською культурою

"Тільки дурень не буде захоплюватися": Боріс Джонсон зізнався, що досі захоплюється російською культурою

"Тільки дурень не буде захоплюватися": Боріс Джонсон зізнався, що досі захоплюється російською культурою
. Боріс Джонсон, жовтень 2019 року. Фото: Getty Images

Колишній премʼєр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що попри вторгнення Росії до України, досі є русофілом і захоплюється російською культурою. Про це він сказав в інтерв'ю для українського телемарафону.

"Я досі русофіл. Я досі захоплююся мовою, культурою, російською цивілізацією. Тільки дурень не буде захоплюватися", — сказав він.

Він додав, що не можна вдавати, що російський народ не підтримує війну, але навіть попри це він лишається прихильником російського.

Також, відповідаючи, яким буде майбутнє Росії, Джонсон додав, що "має значення, яким буде майбутнє України".

"Це країна, на яку напали. І це українці — ті, хто потребує нашої підтримки. Україна має бути вільною і Україна має бути незалежною. Україна має обирати власну долю", — зазначив він.

борис джонсон
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон. Фото: АР

Ще на початку свого перебування на посаді Джонсон заявляв, що він "переконаний русофіл" і навіть має російські корені.

Зокрема, прабабуся Боріса Джонсона по батьківській лінії, фрейліна Марі-Луїза де Пфеффель була правнучкою короля Вюртемберга Фрідріха I, який був нащадком в третьому поколінні короля Великої Британії Георга II. Це робить його родичем відразу декількох європейських монарших династій, зокрема Романових.

Водночас після початку повномасштабного вторгнення Джонсон неодноразово висловлював прихильність Україні та був одним з перших західних політиків, які приїздили до Києва.

Хто ще з європейських політиків підтримує російську культуру

Міністерка Німеччини з питань культури й ЗМІ Клаудія Рот вважає неправильним бойкотувати російську культуру. На її думку, варто зберігати відкритість щодо культури Росії, попри вторгнення до України

"Я вважаю, що бойкот абсолютно неправильний, тому що часто останній простір свободи намагаються зберегти російські митці й мисткині. Існує така велика російська культура, чи то музика, чи то література, чи то Антон Чехов. Я не дозволю Путіну забрати у мене Чехова!" — наголосила вона.

Театральний сезон 2022 року в міланському театрі La Scala почали російською оперою "Борис Годунов" Модеста Мусоргського. На премʼєру, попри протести українських активістів, прийшли президент Італії Серджо Маттарелла, прем’єрка Італії Джорджа Мелоні та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

борис джонсон
Протест українців під театром La Scala. Фото: @srbija_eu/Twitter

борис джонсон
Європейські політики на премʼєрі російської опери у театрі La Scala. Фото: Getty Images

Відповідаючи на закиди українців, президентка Єврокомісії похвалила їх як "фантастичних, хоробрих і мужніх людей", але сказала, що російську культуру не слід ототожнювати з Путіним.

"Ми не повинні дозволити Путіну знищити все це", — сказала фон дер Ляєн, маючи на увазі російських письменників і композиторів, як-от Модеста Петровича Мусоргського, автора "Бориса Годунова". Вона додала: "У нас повна солідарність з нашими друзями в Україні, і переконаймося, що ми стоїмо разом".

Мелоні запевнила, що Італія підтримує Україну в її захисті від російської агресії, також намагалася провести межу між культурою та політикою: "Ми не маємо нічого проти російського народу, російської історії, російської культури. Ми маємо щось проти тих, хто зробили політичний вибір вдертися в суверенну країну".

Заклики бойкотувати російську культуру

Водночас уже колишній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своїй колонці для видання The Guardian закликав країни західного світу бойкотувати російську культуру та припинити виконувати музику Чайковського й інших російських композиторів до закінчення війни.

Ткаченко стверджував, що такий "культурний бойкот" не означатиме "скасування Чайковського", а буде "призупиненням виконання його творів до тих пір, поки Росія не припинить своє криваве вторгнення". І що такий крок буде правильним з огляду на те, що війна є "цивілізаційною битвою за культуру та історію", в якій Росія активно "намагається знищити нашу культуру та пам'ять", наполягаючи на тому, що дві держави становлять єдиний народ.

"Російська культура використовується представниками Кремля для виправдання своєї жахливої війни", — зазначав Ткаченко.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок