За що Козловський винен гроші Кондратюку: почався новий етап конфлікту про авторські права

За що Козловський винен гроші Кондратюку: почався новий етап конфлікту про авторські права

За що Козловський винен гроші Кондратюку: почався новий етап конфлікту про авторські права
. Фото: Ігор Кондратюк/Facebook, vkozlovsky_music/Instagram

Конфлікт між продюсером та телеведучим Ігорем Кондратюком і співаком Віталієм Козловським триває уже понад 10 років. 12 жовтня артист розповів у своєму Instagram, що колишній продюсер забирає майже все грошове забезпечення за військову службу. Сам Кондратюк заявив, що на його користь не стягують більше, ніж визначено судом.

Козловського, якого мобілізували, розповів, що Кондратюк забирає у нього чи не всю військову зарплату. Він додав, що ці борги виникли після припинення співпраці, бо на концертах співак продовжував виконувати пісні, які за документами належали колишньому продюсеру. Зрештою той подав до суду на артиста за порушення авторських прав.

"Сьогодні військова частина відраховує від мого грошового забезпечення (зарплати) відсоток на погашення виконавчих проваджень. І на користь Кондратюка, і на штраф в держбюджет. Проваджень декілька, тому після всіх відрахувань від зарплати лишається десь половина, яку я мав би отримувати. Але і цей залишок, потрапивши на мою картку, одразу блокується і списується виконавчою службою майже повністю", — написав Козловський, запевнивши, що має скриншоти всіх стягнень.

Музикант також заявив, що вже сплатив мільйон гривень, однак пізніше отримав нові позови і тепер має виплатити ще два мільйони.

"Усвідомлення цього на передовій сприймається зовсім інакше, ніж на цивілці. Бо велику кількість потреб ми з хлопцями закривали терміново самі, скидаючись. У кого рідні на війні, мене зрозуміють", — додав Козловський.

Він зауважив, що до продюсера зверталися з проханням припинити стягування коштів на період війни: "Відповідь була така, що перебування на службі не заважає продовжити стягнення. Ось і все".

Сам Кондратюк у коментарях до допису писав: "Твою зарплату забирає виконавча служба, неук, за те, що ти — рецидивіст за порушеннями авторського права. Ти напиши пост про те, чому не віддав судові борги раніше".

козловський і кондратюк
Коментар Кондратюка під дописом Козловського. Скриншот зі сториз Віталія Козловського

За це продюсера захейтили в мережі. Зрештою Кондратюк видалив коментар, але зробив власний допис, зазначивши, що вирішив пояснити ситуацію на тлі "захисників Козловського", які почали його критикувати.

Кондратюк у пості заявив, що з Козловського, згідно з виконавчим провадженням, стягується 1/5 частина його зарплатні й це робиться за законом.

"За 2019 рік ВК сплатив 0,00 грн; 2020 рік — 0,00 грн; 2021 рік — 28627,11 грн; 2022 рік — 4981,22 грн; і 2023 рік — 9194,96 грн. Поки що загалом аж 42 803,29 грн. Десь 2 % від суми, яку він, нерозумний рецидивіст — порушник авторського права, заборгував", — написав продюсер.

І додав, що якщо окрім цих виплат з Козловського стягують ще кошти, то це означає, що гроші стягуються ще на чиюсь користь: "Може, Козловський ще комусь винен чи виплачує кредит і навіть не знає цього? Тож я не забираю ні всю його зарплату, ні навіть значну частину. До того ж я не маю права заборонити виконавчій службі виконувати свою роботу. Читайте закони! А вони кажуть: я не забираю, я повертаю своє".

Згідно з реєстром боржників, Козловський має сплатити на користь Кондратюка за 4 виконавчими провадженнями. І також має сплатити два штрафи до держбюджету, а саме: до Оболонського відділу державної виконавчої служби в Києві.

За що Козловський винен гроші

Віталій Козловський та Ігор Кондратюк разом працювали декілька років — після того, як Козловський переміг у "Караоке на Майдані" та першому сезоні проєкту "Шанс". Найвідоміші пісні Козловського з'явилися саме під час співпраці з Кондратюком: "Шекспир", "Пинаколада" (російською), "Небо плаче грозами"

Але через конфлікти у 2012 році припинили співпрацю. За документами, як заявляє сам співак, усі його пісні належали колишньому продюсеру.

"Права на них, як не дивно, належали продюсеру. Бо коли співпрацювали, я на тотальній довірі підписував будь-які папери з напуттям: «Твоя справа співати. Документи — це просто формальність, підписуй, а по-людськи ми завжди домовимось». От я і був впевнений, що порозуміємось і дійдемо з ним згоди", — написав артист.

Однак після припинення співпраці він продовжив виконувати на концертах ці пісні — і Кондратюк подав до суду.

За словами продюсера, за цей час був не один суд, і всі їх Козловський програв.

Після припинення співпраці Козловський продовжив випускати пісні, але вони не здобували такої популярності, як композиції на початку кар'єри.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок