Страйк закінчився: члени Гільдії сценаристів Голлівуду ратифікували нову трирічну угоду з розважальними студіями

Страйк закінчився: члени Гільдії сценаристів Голлівуду ратифікували нову трирічну угоду з розважальними студіями

Страйк закінчився: члени Гільдії сценаристів Голлівуду ратифікували нову трирічну угоду з розважальними студіями
Акторка Самара Вівінг на страйку в Лос-Анджелесі, 17 липня 2023 року. VALERIE MACON/AFP via Getty Images

Сценаристи Голлівуду схвалили новий трирічний контракт із найбільшими розважальними студіями, формально завершивши один з найбільших страйків, який тривав з травня 2023 року.

Про це 9 жовтня повідомило видання The New York Times.

"Разом ми змогли зробити те, що ще пів року тому багато хто вважав неможливим", — зазначила Мередіт Штім, президентка західного відділення Гільдії сценаристів.

У профспілці також повідомили кількість голосів: 8 435 людей проголосувало за новий контракт і 90 — проти.

Альянс продюсерів кіно і телебачення, який веде переговори від імені великих студій, привітав гільдію у своїй заяві, додавши: "Те, що сценаристи повернулися до роботи, є важливим прогресом для нашої індустрії".

Нова угода передбачає значні покращення для сценаристів щодо питань захисту прав у роботі зі штучним інтелектом, укомплектування письменницьких кімнат і забезпечення прозорості даних, а також підвищення заробітної плати. Угода діятиме з 25 вересня 2023 року до 31 травня 2026 року.

Ратифікація нового договору була довгоочікуваною, оскільки тепер остаточно завершився 148-денний страйк, другий за тривалістю після 1988 року. Хоча актори ще продовжують пікети, окремі шоу, на кшталт The Late Show With Stephen Colbert і Jimmy Kimmel Live!, уже почали виходити в ефір. Виробництво сценарних фільмів і серіалів залишається на паузі.

Лідери акторської профспілки назвали момент ратифікації угоди "екзистенційним". Актори досі вимагають підвищення заробітної плати, а також захисту від використання штучного інтелекту. Чергові переговори профспілки акторів з Альянсом продюсерів кіно і телебачення заплановані на 11 жовтня.

Водночас в індустрії розваг ширяться чутки щодо того, що актори та студії можуть укласти новий договір уже найближчим часом.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок