"Це душа України": Павло Зібров розповів про своє знайомство з Ніною Матвієнко

"Це душа України": Павло Зібров розповів про своє знайомство з Ніною Матвієнко

Ексклюзивно
"Це душа України": Павло Зібров розповів про своє знайомство з Ніною Матвієнко
Павло Зібров і Ніна Матвієнко. Фото: pavlo_zibrov/Instagram

Співак Павло Зібров висловив співчуття щодо смерті Ніни Матвієнко. Про своє знайомство з артисткою він розповів у коментарі для Суспільного Культура.

"Не стало Ніни Матвієнко. Це символ України у всьому світі. Її голос, її спів, її душа. Це душа України", — сказав він.

Зібров поділився, що познайомився з нею у 25-річному віці. З Матвієнко вони були сусідами, і співачка допомогла під час його хвороби: "Вона зайшла, принесла якісь трави, якісь настойки, зробила мені компрес. Потім сказала: «Оцей напій, який я заварила, будеш пити через кожну годину». На другий день вранці я встав, у мене температура була 36,6".

"Я вважаю, що вона — лікар. Вона лікує душі. І не тільки українців. Всі, хто чув її голос, вона і лікувала цих людей по всьому світу".

Раніше співчуття висловив і президент Володимир Зеленський. Глава держави зазначив, що "овації її унікальному співу лунали в залах по всій Україні, у США, Канаді, Франції, Польщі, Південній Кореї, Мексиці, у країнах Латинської Америки та багатьох інших місцях планети".

"З нами назавжди залишаться її неперевершений автентичний і справді магічний голос, її народні ліричні та обрядові пісні. Її «Чарівна скрипка», «Дикі гуси», «Квітка-душа» — усе це житиме вічно в нашій культурі, нашій музиці, нашій пам'яті", — додав він.

зібров
Ніна Матвієнко. Фото Олександр Синиця / УНІАН

Співачка померла 8 жовтня, їй було 75 років. Прощання відбудеться об 11 годині 11 жовтня у Національній філармонії України.

В лютому 2023 року Ніна Матвієнко біля приміщення Житомирського облмуздрамтеатру разом з іншими благодійниками передала військовим 95 бригади три автівки. Гроші на авто збирали під час благодійних концертів, в яких брала участь Ніна Матвієнко та молоді українські артисти.

"Наша участь — любов до Батьківщини. Це наш тил — співочий тил для наших воїнів. Усім серцем підтримуємо їх", — сказала тоді Ніна Матвієнко в коментарі кореспондентам Суспільного.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок