Держкіно наступного року планує запустити конкурси на нові фільми

Держкіно наступного року планує запустити конкурси на нові фільми

Держкіно наступного року планує запустити конкурси на нові фільми
KYIV MEDIA WEEK/Facebook

Державне агентство з питань кіно планує оголосити конкурси на зйомки фільмів наприкінці січня — на початку лютого наступного 2024 року.

Про це, як пише "Укрінформ", ішлося на панельній дискусії "На часі чи не на часі? Державна підтримка контент-індустрії у часи повномасштабної війни" у межах Kyiv Media Week.

Дискусія за участі голови Держкіно на Kyiv Media Week, 4 жовтня 2023 року
Дискусія за участі голови Держкіно на Kyiv Media Week, 4 жовтня 2023 року. KYIV MEDIA WEEK/Facebook
"Сподіваюся, що наприкінці січня — на початку лютого ми зможемо оголосити конкурси, — сказала голова Держкіно Марина Кудерчук. — Наступного року, якщо все складеться і Верховна Рада проголосує за цю суму підтримки (618,3 млн грн), то, звичайно, будуть проведені конкурси, бо нам потрібен контент для фестивалів, кінотеатрів і телебачення".

Очільниця Держкіно додала, що в кінорозробках буде робитися акцент на національній історії та документування сьогоднішніх подій в Україні, а правила конкурсів не зміняться.

У дискусії також брали участь Олег Черниш, заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, та заступник міністра культури Тарас Шевченко. Модерувала розмову членкиня Наглядової ради Українського інституту Юлія Федів.

У червні 2023 року Держкіно писало у своєму звіті, що в умовах воєнного стану не має можливості організації та проведення подальших етапів Вісімнадцятого конкурсного відбору кінопроєктів, і його завершення відбудеться після закінчення дії воєнного стану.

Бюджет культури на 2024 рік

15 вересня 2023 року в Мінкульті зазначили, що загалом у проєкті бюджету на культуру та медіа пропонують закласти 10,7 млрд грн — а це на 2,3 млрд грн більше ніж торік.

Окремо в документі вказано фінансування Держкіно — на його роботу пропонують 618,3 млн грн. З них 589 млн грн — на державну підтримку кінематографії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок