Леся Гасиджак подала до суду позов про захист гідності та ділової репутації після цькування в мережі

Леся Гасиджак подала до суду позов про захист гідності та ділової репутації після цькування в мережі

Важливо
Леся Гасиджак подала до суду позов про захист гідності та ділової репутації після цькування в мережі
Фото: Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем"/Facebook

В. о. директорки Музею Голодомору Леся Гасиджак подала до суду на Клима Братківського через те, що її професійні якості поставили під сумнів через зовнішність. Про це повідомила сама Гасиджак у Facebook.

"Позовна заява (відповідач — Братківський Клим Сергійович) про захист гідності та ділової репутації, визнання інформації дискримінаційною та недостовірною та відшкодування шкоди — вже в Голосіївському районному суді м. Києва", — написала в. о. директорки музею.

"Цей позов — це не тільки відстоювання моєї честі, а й підтримка іншим жінкам і чітка позиція: змовчати — це розв'язати руки новим хейтерам".

На сторінці організації "ЮрФем: підтримка", які представляють Гасиджак у суді, додали, що це логічне завершення підготовки вимог позовної заяви після хейту і бодишеймінгу.

"Ми розуміємо, що це досить складний і болісний процес для суспільства загалом, але наполягаємо на неможливості дискримінувати будь-яку людину за будь-якими ознаками. Чекаємо на відкриття провадження і цікавий судовий процес", — зауважила адвокатка Оксана Гузь.

Цькування Лесі Гасиджак

Усе почалося наприкінці липня з посту юриста Клима Братківського, який написав на своїй сторінці у Facebook, що Леся Гасиджак не може очолювати музей Голодомору, бо нібито має невідповідну зовнішність.

Медійники та люди зі сфери культури виступили на захист історикині, звинувативши Братківського у цькуванні.

Зокрема, омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що цькування людей за зовнішністю — неприпустиме явище в українському суспільстві

Також Суспільне Культура розповідало, що Леся Гасиджак планує подати до суду через образу честі та гідності: "Я принципово буду подавати до суду, бо розумію, що такі історії трапляються кожного дня. Хейту зазнають дуже багато жінок в Україні. І не лише через зовнішність".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок