Книжку Майка Йогансена "Подорож ученого доктора Леонардо..." надрукують польською та англійською

Книжку Майка Йогансена "Подорож ученого доктора Леонардо..." надрукують польською та англійською

Книжку Майка Йогансена "Подорож ученого доктора Леонардо..." надрукують польською та англійською
Польське та американське видання. Фото: Wydawnictwo KEW/facebook, books.huri.harvard.edu

Книжку "Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію" Майка Йогансена видадуть восени в Польщі та навесні у США.

Польща

Восени у польському видавництві фонду Коледжу Східної Європи Яна Новака-Єзоранського у Вроцлаві — Wydawnictwo KEW — вийде друком роман Йогансена.

Над перекладом працював Мацей Піотровський, а над віршами — Адам Поморський. Дизайн обкладинки створив Пан Камінський (Pan Kamiński).

"Майкова Йогансенова смілива «пейзажна книжка» — це авангардна п’єса з культурними умовностями та архетипами від «Дон Кіхота» до кінематографу 1930-х рр. Це гімн українській природі Херсона та Харкова, але водночас дотепний сюжет на межі нісенітниці", — ідеться в описі.

Книжку планують видати у жовтні.

США

А у травні 2024 року книжка вийде у видавництві Гарвардського університету в перекладі Вільяма Блекера (Dr Uilleam Blacker).

"Роман буяння і примхи, що деконструює самі принципи написання роману і відчужує повсякденні явища, «Подорож доктора Леонардо...» знаменує собою вершину українського модернізму перед тим, як він був жорстоко обірваний сталінськими репресіями", — йдеться в описі на сайті видавництва.

Також там зауважують, що цей текст обовʼязковий для прочитання усім, хто зацікавлені у відкритті українського модернізму.

Хто такий Майк Йогансен і про що його книжка "Подорож ученого доктора Леонардо..."

Справжнє імʼя Майка Йогансена — Михайло Йогансен. Він народився у Харкові в родині вчителя німецької мови. Його батько був родом із Латвії (сам Йогансен інколи говорив, що зі Швеції чи Норвегії), а матір — зі старобільських козаків.

Йогансен — один із засновників літературного об'єднання ВАПЛІТЕВільна академія пролетарської літератури .

Жертва сталінських репресій. У 1937 році його заарештували працівники НКВС нібито за те, що він "брав участь в антирадянській націоналістичній організації". Пізніше його розстріляли в тюрмі НКВС у Києві. Як свідчать архівні документи, тіло таємно поховали у Биківнянському лісі.

"Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію" — це другий роман Йогансена. Основа сюжету — це подорож головних героїв українськими степами та їхні зустрічі з різними яскравими особистостями.

Вперше твір опублікували як дві окремі повісті у журналі "Літературний вісник" 1929 року, а у 1932-му додали третю частину.

Роман належить до авангардистського напряму. Тут поєднуються різні класичні жанри та архетипи персонажів: класичний пригодницький та любовний роман, соціально-побутова повість, соцреалізм, романтичний революційний стиль.

У 2021 році переклад роману видали у Нідерландах та Великій Британії, а у 2023-му — в Німеччині.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок