ШІ-версія Тома Генкса рекламувала стоматологічне страхування, але актор на це не погоджувався

ШІ-версія Тома Генкса рекламувала стоматологічне страхування, але актор на це не погоджувався

ШІ-версія Тома Генкса рекламувала стоматологічне страхування, але актор на це не погоджувався
Том Генкс. Фото: tomhanks/Instagram

Американський актор Том Генкс заявив, що в рекламі стоматологічного страхування без дозволу використали його обличчя, відтворене за допомогою штучного інтелекту. Про це 2 жовтня повідомило видання The Guardian.

"ОБЕРЕЖНО!!! У мережі з'явилося відео, яке рекламує якесь стоматологічне страхування з моєю ШІ-версією. Я не маю до цього ніякого стосунку", — написав Генкс в Instagram.

том генкс
Том Генкс попередив, що не має стосунку до реклами стоматологічного страхування. Скриншот зі сторінки в Instagram

Раніше Генкс висловлював свої побоювання щодо використання ШІ.

У розмові з британським коміком Адамом Бакстоном, за кілька днів до початку страйку голлівудських сценаристів, він заявив, що у всіх агентствах та юридичних фірмах ведуться дискусії про те, які правові наслідки матиме використання його обличчя і голосу.

"Завтра мене може збити автобус — і все, але мої виступи можуть тривати і тривати, і тривати, і тривати. Поза розумінням того, що це було зроблено за допомогою штучного інтелекту або дипфейку, ніщо не скаже вам, що це не я і не я один, і це матиме певний ступінь реалістичності", — сказав він тоді.

Страйк акторів і сценаристів щодо використання ШІ

У травні 2023 року на страйк вийшли сценаристи Голлівуду — окрім питань щодо оплати праці, вони заявили про необхідність врегулювати застосування штучного інтелекту у творчих проєктах.

Пізніше, у липні, до них приєдналася профспілка акторів SAG. Там хочуть, щоб потокові гіганти погодилися на більш справедливий розподіл прибутків і кращі умови праці. А також вимагають гарантій, що штучний інтелект і створені комп’ютером обличчя та голоси не будуть використовуватися для заміни акторів.

Зрештою, наприкінці вересня сценаристам вдалося домовитися з Альянсом кіно- і телепродюсерів (AMPTP). Вони уклали контракт на три роки, згідно з яким працівникам підвищать заробітну плату, а також будуть регулювати використання ШІ для написання сценаріїв. Члени гільдії мають проголосувати за проєкт угоди до 9 жовтня.

А от актори наразі продовжують пікети.

Незаконне використання голосу та зображення

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що британський письменник і актор Стівен Фрай виявив, що його голосом озвучили історичний документальний фільм.

"Те, що ви почули, не було результатом міксу. Це гнучкий штучний голос, в якому слова модулюються відповідно до змісту кожного речення. Так я міг прочитати що завгодно — від заклику до штурму парламенту до жорсткого порно, і все це без мого відома та без мого дозволу. І те, що ви щойно почули, було зроблено без мого відома", — заявив він.

Фрай додав, що одразу відправив запис своїм агентам у Британії та США: "І вони розлютилися — вони й гадки не мали, що таке можливо".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок