Українська кіноакадемія підтримала режисерку Аґнєшку Голланд та закликала припинити погрози на її адресу

Українська кіноакадемія підтримала режисерку Аґнєшку Голланд та закликала припинити погрози на її адресу

Важливо
Українська кіноакадемія підтримала режисерку Аґнєшку Голланд та закликала припинити погрози на її адресу
Фото: Christian Mang/picture-alliance

Українська кіноакадемія підтримала режисерку Аґнєшку Голланд — її фільм "Зелений кордон" про ставлення польського уряду до біженців критикує влада Польщі.

"Як і кожен творець, кінорежисер має право порушувати у своїх творах важливі соціальні теми й ставити контроверсійні загальнолюдські питання, які на сьогодні є надзвичайно злободенними та можуть мати ефект сповільненої дії в майбутньому", — зазначають в організації.

"Фільми Аґнєшки Голланд завжди не тільки відзначалися високою кінематографічною якістю, а й піднімали ідеї свободи, емпатії, гуманізму, часто торкаючись болючих соціальних тем".

Українська кіноакадемія подякувала режисерці за послідовну підтримку українців у боротьбі проти країни-агресорки Росії.

А також закликала припинити образи та погрози на її адресу: "Кіноспільнота має гуртуватися і вступатись за право митців на свободу слова та на увагу до важливих, подекуди болючих суспільних тем".

Чому в Польщі розкритикували фільм

Стрічка "Зелений кордон" розповідає історію сирійської сім'ї, яка намагається потрапити до Європи через білорусько-польський кордон у 2021 році, і про жорстоке поводження з ними збоку польських прикордонників. Фільм навіть отримав спеціальний приз журі на Венеційському кінофестивалі

Однак міністр юстиції Польщі Збіґнєв Зьобро порівняв картину з нацистською пропагандою, що "показує поляків як бандитів і вбивць". А заступник міністра внутрішніх справ Блажей Побожі назвав фільм "огидним наклепом", який "шкодить польській державі й полякам".

Президент Анджей Дуда також розкритикував фільм, припустивши, що краще було б зняти фільм про польську відповідь на російську війну в Україні.

Позиція Аґнєшки Голланд

Режисерка у розмові з виданням The Guardian повідомила, що така критика застала її зненацька: "Я очікувала хвилі ненависті, пропаганди й заперечення, але замість хвиль ми маємо цунамі".

За словами Голланд, вона вважає, що питання міграції є надзвичайно важливим зараз, а до створення фільму її спонукало обурення тим, як уряд відреагував на те, що Польща стала міграційним маршрутом два роки тому.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок