Звинуватили "Азов" у розстрілах цивільних: в нелегальній озвучці серіалу "Ранкове шоу" росіяни змінили переклад

Звинуватили "Азов" у розстрілах цивільних: в нелегальній озвучці серіалу "Ранкове шоу" росіяни змінили переклад

Доповнено
Звинуватили "Азов" у розстрілах цивільних: в нелегальній озвучці серіалу "Ранкове шоу" росіяни змінили переклад
Серіал "Ранкове шоу"

У нелегальній озвучці серіалу "Ранкове шоу" від Apple TV+ про внутрішню кухню вигаданої телекомпанії UBA росіяни спотворили слова репортера з Маріуполя. Про це повідомляють російські ЗМІ.

У четвертій серії сезону до Маріуполя вирушає фотограф-фрилансер Андре Форд. Через кілька днів він дзвонить на телеканал і розповідає, що відбувається в місті.

В оригіналі він каже: "Росіяни не просто бомблять місто, вони вбивають цивільних на вулицях". У російському дубляжі в цьому звинувачують бійців "Азова".

ранкове шоу

Про серіал "Ранкове шоу"

Сюжет "Ранкового шоу" розгортається навколо тележурналістів, які працюють на одному з наймасштабніших телеканалів Сполучених Штатів Америки.

Тему російсько-української війни порушили у четвертій серії, що вийшла 27 вересня. Персонажка Бредлі Джексон (у виконанні Різ Візерспун) отримує журналістське завдання: знайти фотографа, який покаже світові обстріл Маріуполя російськими військами.

У попередніх епізодах "Ранкового шоу" також згадувалися росіяни: наприклад, в одній із серій керівництво телеканалу відмовилось іти на шантаж російських хакерів.

Цей сезон серіалу офіційно не вийшов у російському стримінгу.

Робота журналістів у Маріуполі

Після початку повномасштабного вторгнення з Маріуполя поїхали майже всі журналісти, що ускладнило висвітлення в медіа наступу російських військ на місто. На початку березня 2022 року там залишилась команда журналістів Associated Press.

Фотограф Євген Малолєтка разом із відеожурналістом Мстиславом Черновим та продюсеркою Василісою Степаненко були єдиними представниками міжнародних медіа, які понад два тижні працювали в Маріуполі під російською окупацією.

Команда документувала руйнування, роботу медиків у лікарнях, жертви серед цивільного населення. Найбільший резонанс спричинили кадри, зняті 9 березня біля зруйнованого внаслідок російських обстрілів пологового будинку.

Пізніше AP отримало Пулітцерівську премію за роботу українських фотокореспондентів у Маріуполі.

У січні 2023 року документальний фільм "20 днів у Маріуполі" Чернова отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Sundance. А влітку переміг у національному повнометражному конкурсі "DOCU/Україна" 20-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Пізніше стрічку "20 днів у Маріуполі" члени Українського оскарівського комітету обрали серед претендентів на номінацію на премію "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" від України.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок