Ілон Маск скоротив половину своєї команди у X (колишньомуTwitter) з питань доброчесності виборів. Раніше в соцмережі прибрали можливість скаржитися на таку дезінформацію.
Про це повідомило видання Politico.
Маск сам заявив про скорочення команди й назвав її такою, що "сама підривала чесність виборів".
Як пише технологічне видання The Information, цього тижня нібито звільнили команду в Дубліні (Ірландія), разом із глобальним керівником відділу з питань доброчесності виборів X Аароном Родеріксом. Ірландські ЗМІ раніше повідомляли, що він нещодавно домігся судового наказу про припинення дисциплінарних стягнень, встановлених нібито за вподобання твітів з критикою компанії та Ілона Маска.
Однак, як зазначає видання Engadget, лише кілька тижнів тому Родерікс написав у LinkedIn про те, що Х прагне посилити боротьбу з дезінформацією і шукає кандидата на посаду керівника відділу з питань громадянської доброчесності та виборів.
"Якщо ви маєте пристрасть до захисту чесності виборів і громадських заходів, Х, безумовно, буде в центрі розмови", — написав він.
Про це раніше цього тижня повідомила й генеральна директорка X Лінда Яккаріно.
X — найбільше джерело дезінформації
Віцепрезидентка Єврокомісії Віра Йоурова зазначила, що Х — платформа, в якій найбільший відсоток публікацій із неправдивою інформацією або дезінформацією.
Вона також закликала соціальні мережі посилити пильність у боротьбі з російською дезінформацією напередодні виборів у США та ЄС.
Можливість скаржитися на дезінформацію щодо виборів
Функцію запровадили на Twitter у 2022 році: вона дозволяла користувачам повідомляти про дописи, які, на їхню думку, вводять в оману щодо політики.
Минулого тижня у X видалили цю категорію скрізь, окрім Європейського Союзу. Користувачі все ще можуть скаржитися на дописи, наприклад через пропаганду насильства або мову ворожнечі.
Маск же заявив, що функція "Нотатки" у X, яка дозволяє користувачам коментувати пости, щоб позначити неправдивий або оманливий контент, є кращим способом перевірки фактів. Але ці нотатки публікуються тільки тоді, коли їх оцінює як корисні низка дописувачів з різними поглядами, як повідомляється на сайті соцмережі.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]