Перші видання книг Артура Конана Дойла та Агати Крісті продали на аукціоні, встановивши світовий рекорд

Перші видання книг Артура Конана Дойла та Агати Крісті продали на аукціоні, встановивши світовий рекорд

Перші видання книг Артура Конана Дойла та Агати Крісті продали на аукціоні, встановивши світовий рекорд
Чарлі Воттс. Фото: Christie's/onlineonly.christies.com

З аукціону продали перші видання "Собаки Баскервілів" Артура Конана Дойла та "Тринадцять загадкових випадків" Агати Крісті — обидві належали барабанщику The Rolling Stones Чарлі Воттсу. Їх продаж встановив два світові аукціонні рекорди.

Про це 29 вересня повідомляє видання The Independent.

Покійний барабанщик The Rolling Stones Чарлі Воттс володів винятковою колекцією рідкісних першодруків легенд кримінальної фантастики, включно з книгами сера Артура Конана Дойла й Агати Крісті. Тепер же їх продали у межах спеціалізованого розпродажу в британському аукціонному домі Christie's.

"Собака Баскервілів"

Перше видання книги про Шерлока Холмса "Собака Баскервілів" продали за 214 200 фунтів стерлінгів (9,6 мільйона гривень), що встановило новий світовий аукціонний рекорд для друкованої книги Артура Конана Дойла. Це перевищує попередній рекорд у 165 279 фунтів стерлінгів (7,4 мільйона гривень) за "Знак чотирьох" у 2022 році.

Цей екземпляр книги має особисте послання на титульній сторінці від автора, який зазначив: "Перш ніж написати цю книгу, я пройшовся Дартмуром".

Першодруки Артура Конан-Дойля та Агати Крісті продали на аукціоні, встановиши світовий рекорд
З аукціону продали першодрук "Собаки Баскервілів". Скриншот зі сторінки у X (Twitter)

"Тринадцять загадкових випадків"

З молотка пішло двадцять п'ять романів Агати Крісті, а "винятково рідкісне" видання збірки детективів 1932 року продали за 60 480 фунтів стерлінгів (2,7 мільйона гривень).

Цей продаж став новим світовим аукціонним рекордом для книги Крісті, попередній рекорд становив 47 880 фунтів стерлінгів (2,1 мільйона гривень) за "Убивства за абеткою" у 2021 році.

У "Тринадцяти загадкових випадках" вперше з'являється міс Марпл, у розділі під назвою "Клуб «Вівторкова ніч»".

Першодруки Артура Конан-Дойля та Агати Крісті продали на аукціоні, встановиши світовий рекорд
З аукціону продали першодрук "Тринадцяти загадкових випадків". Скриншот зі сторінки в X (Twitter)

"Великий Гетсбі"

З молотка продали також роман Френсіса Скотта Фіцджеральда "Великий Гетсбі", вперше опублікований у 1925 році. За нього заплатили 226 800 фунтів стерлінгів (10,2 мільйона гривень).

Це видання назвали "наріжним каменем" колекції барабанщика, а учасникам торгів повідомили, що це "найкращий" екземпляр, який буде запропонований Christie's "за ціле покоління".

Першодруки Артура Конан-Дойля та Агати Крісті продали на аукціоні, встановиши світовий рекорд
З аукціону продали першодрук "Великого Гетсбі". Скриншот зі сторінки у X (Twitter)

Серед інших лотів, які продали на аукціоні, перші видання "Дами в озері" Реймонда Чендлера (1,4 мільйона гривень), "Мальтійського сокола" Дешилла Гемметта (1,2 мільйона гривень) та трилогії "Меч честі" Івліна Во (2,1 мільйона гривень).

Примірник "Повернення в Брайдсгед" Во також продали за 2,7 мільйона гривень.

Хто такий Чарлі Воттс

Чарлі Воттс — англійський музикант, який здобув міжнародну популярність як барабанщик британського рок-гурту The Rolling Stones. Музикант найдовше був учасником гурту разом із Міком Джаггером та гітаристом Кітом Річардсом.

Він помер у серпні 2021-го у віці 80 років. Його публіцист Бернард Догерті повідомив, що барабанщик "мирно помер у лондонській лікарні раніше сьогодні в оточенні своєї сім'ї".

20 жовтня The Rolling Stones планують випустити перший альбом після смерті Воттса. Презентуючи свою 24-ту платівку під назвою Hackney Diamonds на заході в Лондоні у серпні, Кіт Річардс віддав данину пам'яті своєму товаришеві по групі, заявивши: "З того часу, як Чарлі пішов, все змінилося — він номер чотири, його не вистачає. Звичайно, його неймовірно не вистачає".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок