Ентоні Блінкен започаткував ініціативу глобальної музичної дипломатії

Ентоні Блінкен започаткував ініціативу глобальної музичної дипломатії

Ентоні Блінкен започаткував ініціативу глобальної музичної дипломатії
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу 17 липня 2023 року, фото: AP

У США започаткували започатковував ініціативу глобальної музичної дипломатії. Ініціатором виступив державний секретар США Ентоні Блінкен. Він також взяв участь у відкриті проєкту та зіграв на гітарі. Відповідне відео Блінкен опублікував 28 вересня в Instagram.

"Я не міг проґавити сьогоднішню можливість поєднати музику та дипломатію. Було дуже приємно запустити нову ініціативу «Глобальна музична дипломатія»", — написав він.

Ця ініціатива — це спроба піднести музику як дипломатичний інструмент для сприяння миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей США.

У межах ініціативи планують створити музичну екосистему, яка "розширює економічну справедливість та креативну економіку, забезпечує соціальні можливості та інклюзивність, а також розширює доступ до освіти", йдеться на сайті Держдепу.

Вона спиратиметься на наявні музичні програми публічної дипломатії для створення партнерств з американськими компаніями та некомерційними організаціями й використовуватиме музику для того, щоб відповідати моменту, "передавати американське лідерство та створювати зв'язки з людьми в усьому світі".

На відкритті Блінкен оголосив про Американську музичну програму наставництва, нагороду Центру Фулбрайта-Кеннеді для запрошених науковців у галузі мистецтв та науки, а також про зусилля, спрямовані на те, щоб американська музика й тексти пісень звучали в навчальних закладах по всьому світу, що є частиною програми США з підтримки англомовної освіти.

У межах проєкту композитору Квінсі Джонсу також вручили першу в історії нагороду "Мир через музику", якою відзначаються американські професіонали музичної індустрії, виконавці або групи, що відіграли неоціненну роль у міжкультурних обмінах і чия музична творчість сприяє зміцненню миру та взаєморозуміння в усьому світі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок