Ukrainian Film Distribution спростовує інформацію про зв'язки з Росією та подає в суд на медіа

Ukrainian Film Distribution спростовує інформацію про зв'язки з Росією та подає в суд на медіа

Ukrainian Film Distribution спростовує інформацію про зв'язки з Росією та подає в суд на медіа
Ілюстративне фото: Getty Images

Український дистриб'ютор "ЮФД" (Ukrainian Film Distribution) подав заяву до суду на видання "Лівий берег". Вони стверджують, що видання поширило неправдиву інформацію. Позов стосується матеріалу, в якому припускають, що компанія могла купити ліцензійні права на показ фільму "Джон Вік 4" через російського посередника.

У заяві компанії зазначено, кінодистрибʼютор ще у 2015 році почав працювати на міжнародних кіноринках, щоб налагодити контакти з виробниками контенту і мати можливість купувати його без посередництва третьої сторони, а саме без російських дистриб’юторів.

Тривалий час існувала практика, коли росіяни купували виключні ліцензійні права на стрічки на територію не тільки Росії, а й сусідніх держав. І українські дистриб’ютори були змушені вести з ними переговори, отримувати ліцензії та сплачувати ліцензійні платежі за фільми на користь російських компаній.

"Журналісти сайту «Лівий берег» не захотіли ознайомитись із цим фактом, а натомість вигадали свої", – йдеться у заяві компанії.

"У 2015-му ми уклали першу угоду в обхід Росії з німецькою компанією Global Screen, у якої ми придбали пакет анімаційних фільмів. Першим, що ми випустили в прокат, був Richard the Stork. Щоб отримати права без російського дистриб’ютора, за цю угоду ми заплатили приблизно на 20 % більше, ніж ринкова вартість контенту",— зауважує власник компанії Андрій Дяченко.

Він додає, що фільм "Джон Вік 4" якраз і був придбаний "ЮФД" в американського дистриб’ютора Pasatiempo Pictures, Inc. / Revolutionary Releasing LLC.

Засідання суду за позовом "ЮФД" проти видання "Лівий берег" мало відбутися 7 вересня, але його перенесли на 10 жовтня. У коментарі для видання "Детектор медіа" редакція зауважила, що їх не попередили завчасно, тому наразі вони готуються до наступного засідання.

У чому суть звинувачень

У розслідуванні "Схем" ("Радіо Свобода") йдеться, що Держкіно з 24 лютого 2022 року до 13 березня 2023 року видало 35 прокатних посвідчень компанії UFD (ТОВ "ЮФД") продюсера Міхаеля Шліхта. Ці посвідчення дали їй право демонструвати фільми в українських кінотеатрах та на телебаченні.

У Держкіно прокоментували розслідування "Схем". Там заявили, що ТОВ "ЮФД" зареєстрована 2005 року як український дистрибʼютор, тому не було підстав, щоб додатково перевіряти компанію.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок