Донателла Версаче розкритикувала італійський уряд за дискримінаційну політику щодо ЛГБТК-спільноти

Донателла Версаче розкритикувала італійський уряд за дискримінаційну політику щодо ЛГБТК-спільноти

Донателла Версаче розкритикувала італійський уряд за дискримінаційну політику щодо ЛГБТК-спільноти
Модельєрка Донателла Версаче на нагородженні 24 вересня. AP

Італійська модельєрка Донателла Версаче у своїй промові в оперному театрі Ла Скала розкритикувала політику італійського уряду щодо спільноти ЛГБТІК+ та сказала, що вона "обмежує свободи людей".

Про це повідомляє AP.

Під час отримання нагороди у галузі моди 24 вересня Версаче сказала, що "уряд намагається відібрати у людей право жити так, як вони хочуть" та "обмежує свободи людей". Зокрема, дизайнерка посилалася на урядову політику, яка дозволяє офіційно визнавати батьками лише біологічних батьків в одностатевих парах.

"Ми всі повинні боротися за свободу в той час, коли транслюди все ще страждають від жахливого насильства, коли діти одностатевих пар не вважаються їхніми дітьми, коли голоси меншин придушують нові закони", — заявила очільниця модного дому Versace.

Також у своїй промові Донателла згадала, як її брат Джанні в 11 років зробив камінг-аут. "Мені було 11 років, коли мій брат Джанні сказав мені, що він гей. Для мене це нічого не змінило. Я любила його, і мені було байдуже, кого він любить", — сказала вона публіці.

Донателла Версаче розкритикувала італійський уряд за дискримінаційну політику щодо ЛГБТК-спільноти
Модельєрка Донателла Версаче. donatella_versace\Instagram

Реакція ЛГБТК+

Італійські гей-активісти похвалили Донателлу Версаче за те, що вона стала "першою людиною в Італії, яка так ясно і чітко виступила проти гомофобної політики уряду".

Окрім закону про батьківство одностатевих пар, правий уряд прем'єр-міністра Італії Джорджіа Мелоні проштовхує закон, який забороняє шукати сурогатну матір за кордоном, караючи це тюремним ув'язненням і суворими штрафами. Закон 2004 року вже забороняв сурогатне материнство в Італії.

Представник італійської Партії геїв і референдуму за егалітарні шлюби Фабріціо Марраццо прокоментував заяву Версаче:

"Заява Донателли Версаче дуже важлива, адже чітко дала зрозуміти, як цей уряд обмежує свободи і права ЛГБТ-спільноти. Ми просимо її підтримати нас — зокрема, кампанію за те, щоб зробити шлюб для лесбійок, геїв і трансгендерних людей таким самим, як і для всіх інших".

Вони сподіваються розпочати збір підписів у січні, усвідомлюючи, що "парламентська більшість не хоче надавати їм права". Італія схвалила одностатеві цивільні союзи у 2016 році, ставши останньою великою західною країною, яка зробила це.

Хто така Донателла Версаче

Донателла Версаче — італійська модельєрка, дизайнерка модного будинку Versace. Сестра засновника дому Versace — Джанні Версаче. У 2019 році оголосила себе послинею квір-спільноти.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок