"Персона" та "Інша персона". ШІ змінив фільм шведського режисера Інгмара Бергмана

"Персона" та "Інша персона". ШІ змінив фільм шведського режисера Інгмара Бергмана

"Персона" та "Інша персона". ШІ змінив фільм шведського режисера Інгмара Бергмана
gbgfilmfestival/Instagram

Ґетеборзький кінофестиваль, який у 2024 році сфокусований на темі штучного інтелекту в мистецтві, створив нову версію стрічки "Персона" Інгмара Бергмана. У картині за допомогою технологій ШІ акторку Лів Ульман замінили на Альму Пойсті.

Фестиваль назвав задум фільму кінематографічним експериментом. Оновлена версія має назву "Інша персона". Ексклюзивний показ фільму відбудеться на фестивалі у 2023 році у присутності обох акторок. Як пишуть організатори фестивалю, фільм покажуть лише один раз, спеціально для подальшого обговорення кількох питань, зокрема таких:

  • "Нові технології відкриють можливості знімати інші та кращі фільми, чи просто відберуть роботу в кінематографістів?";
  • "Як штучний інтелект впливає на те, як режисери та актори створюють своє мистецтво?".

Ґетеборзький кінофестиваль зробив "Іншу персону" у співпраці з SF Studios, Gothenburg Film Studios і Фондом Інгмара Бергмана.

Шведський режисер Інгмар Бергман
Шведський режисер Інгмар Бергман. Вікіпедія

Оригінальна стрічка Бергмана "Персона" (1966) — чорно-біла психологічна драма. Вона розповідає про відому акторку (її і грає Лів Ульман), яка раптово перестає говорити. Ніхто з її оточення не може зрозуміти, чому так трапилося. Лікар-психіатр радить їй поїхати на море, і там у приватному будинку вона проводить час зі своєю доглядальницею. Актриса мовчить і слухає говірку жінку, поступово межі між їхніми особистостями починають стиратися. Як пишуть організатори Ґетеборзького кінофестивалю, "Персона" є найвідомішим фільмом в історії шведського кіно та одним із найвидатніших у світі завдяки своїй революційній естетиці, акторській грі та незвичним дискусіям про технології, ідентичність і акторську гру.

Інгмар Берґман створив "Персону" як сонату для двох інструментів. Тепер додаємо третій [штучний інтелект].

У секції фестивалю "Фокус: інший інтелект" обговорюватимуть ШІ з мистецького та соціального поглядів.

Акторка Альма Пойсті (знімалась у стрічках "Опале листя", "Четверо дорослих" тощо) рада взяти участь в задумі фестивалю:

З цікавістю та трепетом я беруся за цей божевільний експеримент. (...) Вирушити у світ штучного інтелекту – це наче піти на невідому територію без карти. Я з нетерпінням чекаю на пригоди.

Про фестиваль

Ґетеборзький кінофестиваль — щорічний міжнародний кінофестиваль у Швеції, який проводять із 1979 року. Він є найбільшим кінофестивалем у скандинавських країнах і найважливішою подією кіноіндустрії Північної Європи. Інгмар Бергман був почесним президентом кінофестивалю до своєї смерті у 2007 році.

Фестиваль триває 11 днів у січні-лютому та збирає близько 270 000 відвідувачів у кінотеатрах та онлайн. Протягом події демонструють 250 фільмів з близько 80 країн.

Окрім власне кінофестивалю, організатори також проводять дитячий та молодіжний кінофестиваль Göteborg Film Festival Prisma у жовтні та фестиваль просто неба Göteborg Film Festival Open Air у серпні.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок