Національний художній музей відновлює роботу: на гостей чекають кінопокази та виставка

Національний художній музей відновлює роботу: на гостей чекають кінопокази та виставка

Національний художній музей відновлює роботу: на гостей чекають кінопокази та виставка

Поціновувачі мистецтва знову можуть відвідувати Національний художній музей України (NAMU) — 28 вересня там відбудеться перша подія, перегляд документальної стрічки про художника Івана Мясоєдова "Сад богів" та розмова зі знімальною групою за участі режисера Артура Арояна.

Про це пресслужба закладу повідомила у Facebook.

"Сад богів" — це документальний фільм, присвячений полтавському періоду життя художника Івана Мясоєдова від середини 1890-х і по 1919 рік. Головна тема стрічки — становлення митця, його непрості взаємини з батьком і суспільством, створення першого в Полтаві неформального мистецького об’єднання "Сад богів".

Протягом трьох днів, з 28 до 30 вересня, у NAMU, окрім ексклюзивного показу, відбуватиметься виставка архівних матеріалів і фотографій Івана Мясоєдова, цифровий архів робіт із колекції музею, а також можна буде побачити дві картини митця — "Цар-дівчина" та "Лицар у лісі".

художній музей відкриває двері
NAMU відкриває двері для відвідувачів. Постер: Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine/Facebook

Крім того, відбудеться розмова з куратором проєкту "Сад після богів" Антоном Усановим і старшою науковою співробітницею відділу мистецтва ХХ–ХХІ століть NAMU Анною Алієвою.

Директорка Музею Юлія Литвинець у розмові з видання "УП.Життя" підтвердила, що музей відновлює роботу, але центральний вхід ще закритий і відвідувачі будуть користуватися службовим.

Після початку повномасштабного вторгнення музей зачинився для відвідувачів, але останнім часом провів два проєкти в подібному форматі: "Передчуття перемоги", яке об'єднало твори шістьох сучасних митців, що представили власну візію перемоги у російсько-українській війні, і "Стиснуті нескінченністю" сучасної художниці Надії Каабі-Лінке.

Також у музеї проходять кінопокази. Зокрема, на свій день народження заклад показував стрічку "Прометей" Івана Кавалерідзе.

Директорка зауважує, що поки про плани музею говорити складно — але найближчим часом у його стінах можна буде побачити творчість сучасних художників: "Є декілька проєктів, які б ми хотіли реалізувати. Однозначно, це буде проєкт, присвячений нашим новим надходженням до музею. З початку повномасштабного вторгнення багато і сучасних художників, і колекціонерів подарували нам свої твори. І у нас за цей період зібралася дуже цікава колекція".

Що відомо про NAMU

Національний художній музей (NAMU, National Art Museum of Ukraine) — музей образотворчого мистецтва у Києві, один із найбільших і найстаріших у країні.

Його заснували за кошти російського уряду та української родини Терещенків за часів Російської імперії. Будівлю музею проєктував Владислав Городецький, а колекцію наповнили за пожертви меценатів: Богдана Ханенка, Терещенків, Вікентія Хвойки, Миколи Біляшівського та інших.

Фонди музею на початок ХХІ століття налічують близько 40 000 експонатів, серед яких — шедеври українського та закордонного живопису, скульптури та графіки від часів Київської Русі до сьогодні.

Зокрема, у музеї є одна з найкращих в Україні збірка іконопису, поліхромної скульптури, козацьких портретів XVIII століття, а також колекція народних картин "Козак Мамай".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок