Гільдія сценаристів Америки (WGA) та Альянс кіно- і телепродюсерів (AMPTP), який представляє голлівудські студії, досягли попередньої угоди про припинення страйку — він тривав 146 днів.
Про це 25 вересня повідомило видання Associated Press.
"WGA досягла попередньої домовленості з AMPTP, — йдеться в заяві. — Це стало можливим завдяки стійкій солідарності членів WGA та надзвичайній підтримці наших профспілкових братів і сестер, які боролися протягом 146 днів".
Умови поки не оголошують. Попередньо, угода укладена на 3 роки, але її ще має схвалити правління та члени профспілки. Водночас члени організації у соціальних мережах заявляють, що страйк не закінчено і ніхто не повинен повертатися до роботи, але пікетування потрібно припинити.

Угоду уклали всього за п'ять днів до того, як страйк став би найдовшим в історії гільдії та найдовшим страйком у Голлівуді за останні 70 років. Як повідомляє видання, у переговорах безпосередньо брали участь керівники компаній, зокрема Роберт Айгер із Disney, Тед Сарандос із Netflix, Девід Заслав з Warner Bros. Discovery та Донна Ленглі з NBCUniversal.
Це рішення дозволить нічним мережевим шоу, як-от The Tonight Show Starring Jimmy Fallon на NBC та Jimmy Kimmel Live! на ABC, повернутися в ефір вже за кілька днів.
Профспілка акторів (SAG-AFTRA) продовжує страйк
"SAG-AFTRA вітає WGA з досягненням попередньої угоди з AMPTP після 146 днів неймовірної сили, стійкості та солідарності на пікетах, — йдеться у заяві акторської профспілки. — Хоча ми з нетерпінням чекаємо на перегляд попередньої угоди між WGA та AMPTP, ми залишаємося відданими досягненню необхідних умов для наших членів".
У заяві сказано, що гільдія продовжує "закликати керівників студій, стримінгових сервісів і AMPTP повернутися за стіл переговорів та укласти справедливу угоду, на яку заслуговують і якої вимагають наші члени".

Історія страйку сценаристів
Сценаристи вийшли на страйк 2 травня. Серед вимог: збільшення зарплат працівникам та обмеження використання ШІ-програм для написання сценаріїв. На пікети вийшло близько 11 500 членів Гільдії сценаристів Америки.
Страйк одразу ж зупинив виробництво нічних токшоу і поставив під загрозу десятки серіалів та інших виробництв, включно з майбутніми сезонами "Дивних див" на Netflix, "Останніх з нас" на HBO і "Початкової школи Ебботт" на ABC, а також фільмів на кшталт "Дедпула 3" і "Супермена: Спадщина". Церемонію нагородження "Еммі" через протест перенесли на січень.
У липні до сценаристів приєдналася профспілка акторів (SAG-AFTRA) — близько 65 тисяч працівників, серед яких і артисти рангу А. Це перший спільний страйк цих двох груп зі 1960 року. Тоді страйк сценаристів розпочався першим, а закінчився другим. Цього разу студії вирішили спочатку домовитися зі сценаристами.
У серпні AMPTP вперше звернулася до них із пропозицією відновити переговори. Зокрема, вони пропонували такі умови:
- комбіноване підвищення зарплати на 13 % протягом трирічного контракту;
- письмовий контент, створений штучним інтелектом, не вважатиметься "літературним матеріалом";
- платформи надаватимуть профспілці інформацію про загальну кількість годин переглядів шоу на стримінгах у конфіденційних щоквартальних звітах.
Однак гільдія сценаристів тоді відмовилася.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]