Мангеттенський фестиваль короткометражного кіно в Україні не проводитимуть через відновлення показів для росіян

Мангеттенський фестиваль короткометражного кіно в Україні не проводитимуть через відновлення показів для росіян

Мангеттенський фестиваль короткометражного кіно в Україні не проводитимуть через відновлення показів для росіян
Артхаус Трафік скасовує покази Мангеттенського фестивалю короткометражного кіно в Україні. Фото: Артхаус Трафік

В Україні не показуватимуть фільми Мангеттенського фестивалю короткометражного кіно, оскільки головний організатор події вирішив відновити покази для росіян. Компанія "Артхаус Трафік", яка займалася організацією, заявила, що розриває відносини з фестивалем та його засновником Ніком Мейсоном.

Компанія також зазначає, що у 2022 році сеанси в Росії скасували. А уже у 2023 році спеціально для росіян фестиваль організував онлайн-перегляд із російськими субтитрами в понад 50 країнах світу: "Це фактично робить російських глядачів найбільш привілейованими — жоден глядач із будь-якої іншої країни не має настільки широких можливостей".

В "Артхаус Трафік" додають, що в самій Росії можна буде переглянути фільми онлайн, а у Білорусі пройдуть навіть офлайн-покази. Також на сайті фестивалю є інструкція для росіян, яка пояснює, як "обходити підсанкційні платіжні системи, купуючи квиток".

А в описі проєкту фестиваль ухиляється від пояснення причин паузи у 2022 році для "російськомовних прихильників", називаючи її "ситуацією, що склалася".

У компанії зауважили, що засновник фестивалю Нік Мейсон проігнорував заклики українського співорганізатора щодо недоцільності підтримки Росії, і єдина зміна, яку внесли — це виправили з "показів для росіян" на "покази для російськомовних".

Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів

Це найбільший фестиваль короткометражних фільмів у світі. Він об'єднує понад 100 тисяч поціновувачів короткого метра в понад 500 містах на шести континентах.

Усі роботи — фіналісти Мангеттенського кінофестивалю короткометражних фільмів автоматично кваліфікуються для номінації на премію "Оскар".

Вперше фестиваль провели на Мангеттені в Нью-Йорку 27 вересня 1998 року. В Україні захід проводили з 2006 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок