Створений за української копродукції фільм "Фотофобія" висунули на "Оскар" від Словаччини

Створений за української копродукції фільм "Фотофобія" висунули на "Оскар" від Словаччини

Створений за української копродукції фільм "Фотофобія" висунули на "Оскар" від Словаччини
. Фото надане пресслужбою "Артхаус Трафік"

Фільм спільного виробництва Словаччини, Чехії та України "Фотофобія" висунули на "Оскар" від Словаччини.

Про це повідомила команда фільму у Facebook.

Стрічка представлятиме Словаччину серед претендентів на номінацію "Найкращий міжнародний повнометражний фільм".

Фільм створено за участі режисерів Івана Остроховського і Павола Пекарчика. Українським продюсером виступив Денис Іванов.

Стрічка "Фотофобія" розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім'ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, й хлопчику не дозволяють виходити назовні.

Блукаючи покинутими вагонами й заповненими платформами, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним відкривається новий світ. Коли їхній зв'язок зміцнюється, діти знову знаходять сміливість відчути сонце на своїх обличчях.

"Коли ми приїхали в Україну з гуманітарною допомогою навесні 2022 року та влаштувалися жити поряд із біженцями в метро, ​​ми зрозуміли, що погляд світу буде на лінії фронту", — зазначають режисери.

фотофобія оскар
Фото надане пресслужбою "Артхаус Трафік"

фотофобія оскар
Фото надане пресслужбою "Артхаус Трафік"

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що фільм покажуть у програмі Giornate degli Autori в межах Венеційського кінофестивалю. А пресслужба кінофестивалю повідомила, що стрічка отримала приз Europa Cinemas Label Award.

Україну ж на "Оскарі" у 2023 році представлятиме фільм "20 днів у Маріуполі". Це режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

До створення картини долучилися фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фільм розповідає про початок повномасштабної війни в Маріуполі, про напад російських окупантів на місто 24 лютого 2022 року та показує 20 днів майбутніх подій, зокрема бомбардування житлових кварталів і пологового будинку, життя людей в блокадному місті, нескінченні обстріли тощо.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок