Тканину та мотузки з інсталяції Тріумфальної арки використають на Олімпійських іграх

Тканину та мотузки з інсталяції Тріумфальної арки використають на Олімпійських іграх

Тканину та мотузки з інсталяції Тріумфальної арки використають на Олімпійських іграх
Тріумфальна арка в Парижі. Фото: @ChristoandJC/X (Twitter)

Монументальну інсталяцію Христо Явашева і Жанни-Клод де Гієбон "Тріумфальна арка, загорнута" (L’Arc de Triomphe, Wrapped) перероблять для подальшого використання. Про це заявила мерка Парижа Анн Ідальго.

Тканину з інсталяції спрямують на створення навісів і наметів для великих заходів у Парижі, зокрема Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 року.

"Це дуже гарний приклад здатності світу мистецтва адаптуватися до кліматичних викликів", — додала міська голова.

Проєкт очолює екологічна організація Parley for the Oceans. Вона працюватиме над переробленням матеріалу, яким огорнена арка, — це 25 тисяч квадратних метрів сріблясто-блакитної поліпропіленової тканини і 3 тисячі метрів поліпропіленової мотузки.

Засновник і виконавчий директор Parley for Oceans Сірілл Гутч вважає, що проєкт відображає "нову економіку, в якій шкідливі, токсичні та експлуататорські бізнес-практики є пережитком минулого".

Дерев'яні та сталеві конструкції вже повторно використав теслярський кооператив Les Charpentiers de Paris та виробники сталі ArcelorMittal і Derichebourg Environnement.

Христо Явашев і монументальні проєкти

Христо Явашев (1935–2020) — американський скульптор і художник болгарського походження. Був відомий як автор монументальних проєктів, в яких "пакував" різні об'єкти — від друкарської машинки й автомобіля до морського узбережжя.

Зокрема, у 1995 році він разом з дружиною Жанною-Клод де Гієбон обернув тканиною німецький Рейхстаг. У 1972 році він зробив завісу в долині Колорадо, у 2014 році створив плавучі пірси в Італії. Він мріяв загорнути в упаковку Тріумфальну арку в Парижі, для чого і робив ще у 1960-х разом із Жанною-Клод відповідні креслення.

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка — монумент у 8-му окрузі Парижа на площі Шарля де Голля, зведений в 1806–1836 роках за проєктом архітектора французького ампіру Жана-Франсуа Шальгрена. Проєкт арки "в давньоримському стилі" був розроблений за розпорядженням Наполеона Бонапарта на честь перемог його "Великої армії".

За основу взяли композицію однопрогонової Тріумфальної арки Тита на римському Форумі. Після смерті Шальгрена у 1811 році будівництво продовжував архітектор Жан-Арно Реймон.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок