Голосом Стівена Фрая озвучили історичний фільм: він виступив із застереженням щодо використання ШІ

Голосом Стівена Фрая озвучили історичний фільм: він виступив із застереженням щодо використання ШІ

Голосом Стівена Фрая озвучили історичний фільм: він виступив із застереженням щодо використання ШІ
Стівен Фрай відвідав "Підпільний Стендап", 6 вересня 2023. Фото: Підпільний Стендап/Facebook

Британський актор і письменник Стівен Фрай виступив із застереженням щодо використання штучного інтелекту після того, як виявив, що його голосом озвучили історичний документальний фільм. Про це повідомляє видання The Independent.

Фрай відвідав фестиваль CogX у Лондоні, де продемонстрував публіці відеозапис зі своїм голосом, яким було озвучено історичний документальний фільм.

"Я не сказав жодного слова — це була машина, — розповів Фрай. — Так, це мене шокувало. Вони використовували моє начитування семи томів книг про Гаррі ПоттераАктор і телеведучий озвучив усі сім книг Джоан Роулінг про Гаррі Поттера., і на основі цього набору даних штучний інтелект з мого голосу зробив нову розповідь".

Він додав: "Те, що ви почули, не було результатом міксу. Це гнучкий штучний голос, в якому слова модулюються відповідно до змісту кожного речення. Так я міг прочитати що завгодно — від заклику до штурму парламенту до жорсткого порно, і все це без мого відома та без мого дозволу. І те, що ви щойно почули, було зроблено без мого відома".

Фрай додав, що одразу відправив запис своїм агентам у Британії та США: "І вони розлютилися — вони й гадки не мали, що таке можливо".

Страйк акторів і сценаристів щодо використання ШІ

У травні 2023 року на страйк вийшли сценаристи Голлівуду — окрім питань щодо оплати праці, вони заявили про необхідність врегулювати застосування штучного інтелекту у творчих проєктах.

У поширеному ними документі йдеться про вимогу профспілки: "ШІ не може писати або переписувати літературні матеріали; не може бути використаний як вихідний матеріал; матеріали, що уже створені, не можна використовувати для навчання ШІ".

Пізніше, у липні, до них приєдналася профспілка акторів SAG. Там хочуть, щоб потокові гіганти погодилися на більш справедливий розподіл прибутків і кращі умови праці. А також вимагають гарантій, що штучний інтелект і створені комп’ютером обличчя та голоси не будуть використовуватися для заміни акторів.

Голосом Стівена Фрая озвучили історичний фільм без його дозволу: він виступив із застереженням щодо використання ШІ
Страйк акторів і сценаристів у США. AP Photo/Bebeto Matthews

"Я можу сказати вам, що в усіх гільдіях, у всіх агентствах та юридичних фірмах ведуться дискусії про те, які правові наслідки матиме використання мого обличчя і мого голосу — і всіх інших — як нашої інтелектуальної власності, — сказав актор Том Генкс. — Завтра мене може збити автобус і все, але мої виступи можуть тривати і тривати, і тривати, і тривати. Поза розумінням того, що це було зроблено за допомогою штучного інтелекту або дипфейку, ніщо не скаже вам, що це не я і не я один, і це матиме певний ступінь реалістичності".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок