"Довбуш" Олеся Саніна став найкасовішим українським ігровим фільмом у 2023 році

"Довбуш" Олеся Саніна став найкасовішим українським ігровим фільмом у 2023 році

"Довбуш" Олеся Саніна став найкасовішим українським ігровим фільмом у 2023 році
. Національна академія мистецтв України

Українська стрічка "Довбуш" режисера Олеся Саніна за чотири тижні прокату зібрала понад 43 мільйони гривень, що зробило її найкасовішим ігровим фільмом року. Про це повідомила команда фільму у Facebook.

Також вони додають, що кількість проданих квитків перевищила 300 тисяч.

"Дякуємо усім глядачам за підтримку, схвальні відгуки та заповнені зали. Прокат триває, тож хто ще не знайомий з історією братів Довбушів — скоріш долучайтесь до перегляду на великих екранах", – йдеться у повідомленні.

Пригодницько-історичний екшн "Довбуш" — один із наймасштабніших та найдорожчих фільмів за історію української кіноіндустрії. Стрічка заснована на історичних подіях початку XVIII століття. Сюжет розгортається навколо повстання опришків проти польської шляхти.

довбуш
"Довбуш" став найуспішнішим ігровим фільмом 2023 року. Фото: Dovbush Movie/Facebook

Зйомки "Довбуша" розпочалися ще у 2018 році. Для цього побудували або відновили понад 20 локацій. Команда фільму розповідає, що в наймасштабніших сценах брали участь 500 людей, а одночасно в кадрі перебувало по 50 каскадерів. Бюджет фільму становить 120 мільйонів гривень.

У створенні фільму взяло участь майже 3000 людей: 300 фахівців зі знімальної групи й понад 2500 осіб у масовці. Для цього пошили понад 1000 костюмів, це зайняло в художниць з костюмів Гали Отенко та Марії Керо приблизно вісім місяців.

Довгоочікувана прем'єра стрічки відбулася 24 серпня в Україні, окрім того, понад 20 країн купили права на її показ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок