Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) у партнерстві з проєктом UNICEF U-Report Ukraine провели онлайн-опитування щодо подорожей Україною під час війни та поділилися результатами дослідження. А ще ДАРТ оновило перелік "Туристичних магнітів України".
Внутрішній туризм в Україні під час війни
За підсумками опитування, із 24 лютого 2022 року понад 45,3% респондентів подорожували Україною з туристичною метою. Відповідно, 54,7% жодного разу з початку великої війни не відвідували регіони України з туристичною метою.
Серед внутрішніх туристів за останні півтора року:
- 26% їздили кудись 1-2 рази;
- 12% — 3-5 разів;
- 7,3% — понад 5 разів.
Щодо виду туризму, то тут опитані розподілилися так:
- 54% обирають міський туризм і піші прогулянки;
- 28,4% — екскурсії до історичних пам’яток та музеїв;
- 23,1% — відпочинок на пляжі;
- 22,8% — подієвий туризм (заходи, фестивалі);
- 21,8% — гастротуризм;
- 16% — активний відпочинок;
- 11% — екотуризм;
- майже 9% — рекреаційнийДля оздоровлення чи лікування туризм.

Ставлення до подорожей через повномасштабну війну у 23,4% українців не змінилося. 23,2% не подорожують через матеріальні складнощі. 21,1% вважають, що своїми поїздками підтримують економіку країни. 20,7% відповіли, що не подорожують через небезпеку в Україні, а 11,7% не вважають доцільними подорожі під час воєнного стану.
Найбільше українці мандрують влітку — 47,6% опитаних. Навесні подорожують лише 4,3%, восени 2,8%, взимку 2,2%. А для 43,2% респондентів пора року не грає ролі для мандрів.
56% заявили, що вибір часу поїздок залежить від часу відпустки чи канікул. 22% відповіли, що на вибір вливає ціна, ще у 22% мають значення погодні умови.
Опитування проводилося з 18 по 28 серпня 2023 року. Анкетували 5525 респондентів віком від 14 до 34 років. Державне агентство розвитку туризму не уточнило метод дослідження.

Очільниця ДАРТ Мар’яна Олеськів зазначила, що під час повномасштабної війни туристична галузь у цілому тримається саме на внутрішньому туризмі: "Мандрівки Україною сьогодні – це не тільки спосіб відпочинку, але й засіб фізичного відновлення і психологічного розвантаження, як для наших захисників і їхніх родин, так і для цивільних. А ще це спосіб підтримати економіку країни, яка сьогодні працює лише на нашу оборону".
Туристичні магніти України за версією Держтуризму
ДАРТ також розширило карту туристичних магнітів України. Тепер у списку 170 визначних туристичних місць з усіх 25 регіонів України, зокрема і з Криму.

- Найбільше таких місць у 7 західних регіонах – 61 об’єкт культурної, релігійної та історичної спадщини.
- У 5 центральних областях зосереджено 32 туристичні локації, серед яких 8 заповідників та національних парків.
- У 4 південних регіонах та в Криму — 31 туристичний магніт, здебільшого культурно-туристичні та природні місцини.
- На півночі країни, у 4 областях та в столиці Києві, зосереджено 27 привабливих для туристів місць.
- У трьох східних областях, які поки або в окупації, або на лінії фронту, ДАРТ зібрало дані 20 туристичних магнітів.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]