6 тисяч новин, зведень і мап: запустили онлайн-проєкт "Хроніки оборони Києва"

6 тисяч новин, зведень і мап: запустили онлайн-проєкт "Хроніки оборони Києва"

6 тисяч новин, зведень і мап: запустили онлайн-проєкт "Хроніки оборони Києва"
Літак "Мрія", знищений 27 лютого 2022р у Гостомелі Фото: ANTONOV Company

У мережі з'явився проєкт, створений спільно з Музеєм історії Києва, — "Хроніки оборони Києва". Автори проєкту зібрали з українських та іноземних джерел хронологію битви за Київ із 24 лютого по 10 квітня 2022 року.

Про це повідомив упорядник і керівник проєкту Віталій Нахманович — український історик, співавтор концепції Меморіального музею пам'яті жертв Бабиного Яру.

Упорядник проєкту "Хроніки оборони Києва" Віталій Нахманович
Упорядник проєкту "Хроніки оборони Києва" Віталій Нахманович. Упорядник проєкту "Хроніки оборони Києва" Віталій Нахманович

Віталій працював над проєктом із червня 2022 року. Ресурс містить близько 6 тисяч новинних повідомлень, офіційних та експертних зведень і мап, особистих історій, документальних фото та відео, які репрезентують події на фронтах, в тилу, на окупованих та звільнених територіях. Разом вони створюють щоденну хронологію битви за Київ.

"Наша мета полягає у збереженні цінної інформації та наданні можливості кожному охочому ознайомитися з історією російсько-української війни. Сподіваємося, що за нашої допомоги Ви зможете дізнатися більше про події, які врятували Україну і назавжди змінили наше життя, та збагатити своє розуміння того, що сталося у ці складні часи", — говорить колектив проєкту про цю розробку.

Структура проєкту "Хроніки оборони Києва"

Вебресурс має 6 розділів: "Події", "Ситуація", "Історії", "Мапи", "Фото" та "Відео".

"Події" — понад 1300 новинних повідомлень про фронт у перші дні вторгнення — насамперед у Києві та Київській області. Родзинкою цього розділу розробники називають точні дані про початок і закінчення повітряних тривог у Києві протягом перших 46 днів.

"Хроніки оборони Києва", розділ "Події"
"Хроніки оборони Києва", розділ "Події". скриншот/"Хроніки оборони Києва"

"Ситуація" — понад 450 щоденних оглядів ситуації, що подають деталі подій на фронтах Київської, Чернігівської і Сумської областей, а також в тилу, на окупованих і звільнених територіях. Зібрані оцінки з різних боків: Генштаб ЗСУ, Київська міська й обласна адміністрації. Разом із тим свої оцінки представляють українські, американські, європейські та опозиційні російські експерти. Деякі огляди перекладені з англійської та російської мов спеціально для проєкту.

"Мапи" — близько 300 щоденних карт бойових дій на Київському, Чернігівському та Сумському напрямках, що складені українськими та іноземними інституціями. До більшості мап є коментарі.

"Історії" — близько 400 текстів і відеоматеріалів про події на фронті та на окупованих територіях Київської області. Значна частина з них — розповіді безпосередніх учасників та свідків подій: тероборонівців, спецпризначенців та інших представників ЗСУ, цивільних, які виїжджали чи лишалися в окупації або ховалися від обстрілів тощо. Є також документальні фільми, відзняті професійними режисерами і операторами, зокрема й за тривалий час після завершення бойових дій на Київщині.

“Фото" — понад 3 тисячі світлин Києва та Київської області. Зважаючи на воєнні обмеження, більшість оприлюднених фотографій присвячена подіям в тилу і на звільнених територіях. Наприклад, київське метро як укриття для цивільних під час обстрілів Росією, наслідки обстрілів Києва, кадри зруйнованих Бучі і Бородянки.

"Відео" — близько 400 відео Києва та Київській області. Так само більшість відео з міркувань безпеки військових — про тил і звільнені території. Там зокрема зібрані виступи президента Володимира Зеленського та мера Києва Віталія Кличка.

Команда проєкту "Хроніки оборони Києва"

  • Ярослава Науменко редагувала та готувала зібрані матеріали для розміщення на сайті; шукала відео та наповнення YouTube-каналу проєкту;
  • Сергій Фурса розробляв структуру бази даних та програмного забезпечення сайту;
  • Володимир Кияниця створив дизайн, верстку та програмування інтерфейсу користувача.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок