У мережі з'явився проєкт, створений спільно з Музеєм історії Києва, — "Хроніки оборони Києва". Автори проєкту зібрали з українських та іноземних джерел хронологію битви за Київ із 24 лютого по 10 квітня 2022 року.
Про це повідомив упорядник і керівник проєкту Віталій Нахманович — український історик, співавтор концепції Меморіального музею пам'яті жертв Бабиного Яру.

Віталій працював над проєктом із червня 2022 року. Ресурс містить близько 6 тисяч новинних повідомлень, офіційних та експертних зведень і мап, особистих історій, документальних фото та відео, які репрезентують події на фронтах, в тилу, на окупованих та звільнених територіях. Разом вони створюють щоденну хронологію битви за Київ.
"Наша мета полягає у збереженні цінної інформації та наданні можливості кожному охочому ознайомитися з історією російсько-української війни. Сподіваємося, що за нашої допомоги Ви зможете дізнатися більше про події, які врятували Україну і назавжди змінили наше життя, та збагатити своє розуміння того, що сталося у ці складні часи", — говорить колектив проєкту про цю розробку.
Структура проєкту "Хроніки оборони Києва"
Вебресурс має 6 розділів: "Події", "Ситуація", "Історії", "Мапи", "Фото" та "Відео".
"Події" — понад 1300 новинних повідомлень про фронт у перші дні вторгнення — насамперед у Києві та Київській області. Родзинкою цього розділу розробники називають точні дані про початок і закінчення повітряних тривог у Києві протягом перших 46 днів.

"Ситуація" — понад 450 щоденних оглядів ситуації, що подають деталі подій на фронтах Київської, Чернігівської і Сумської областей, а також в тилу, на окупованих і звільнених територіях. Зібрані оцінки з різних боків: Генштаб ЗСУ, Київська міська й обласна адміністрації. Разом із тим свої оцінки представляють українські, американські, європейські та опозиційні російські експерти. Деякі огляди перекладені з англійської та російської мов спеціально для проєкту.
"Мапи" — близько 300 щоденних карт бойових дій на Київському, Чернігівському та Сумському напрямках, що складені українськими та іноземними інституціями. До більшості мап є коментарі.
"Історії" — близько 400 текстів і відеоматеріалів про події на фронті та на окупованих територіях Київської області. Значна частина з них — розповіді безпосередніх учасників та свідків подій: тероборонівців, спецпризначенців та інших представників ЗСУ, цивільних, які виїжджали чи лишалися в окупації або ховалися від обстрілів тощо. Є також документальні фільми, відзняті професійними режисерами і операторами, зокрема й за тривалий час після завершення бойових дій на Київщині.
“Фото" — понад 3 тисячі світлин Києва та Київської області. Зважаючи на воєнні обмеження, більшість оприлюднених фотографій присвячена подіям в тилу і на звільнених територіях. Наприклад, київське метро як укриття для цивільних під час обстрілів Росією, наслідки обстрілів Києва, кадри зруйнованих Бучі і Бородянки.
"Відео" — близько 400 відео Києва та Київській області. Так само більшість відео з міркувань безпеки військових — про тил і звільнені території. Там зокрема зібрані виступи президента Володимира Зеленського та мера Києва Віталія Кличка.
Команда проєкту "Хроніки оборони Києва"
- Ярослава Науменко редагувала та готувала зібрані матеріали для розміщення на сайті; шукала відео та наповнення YouTube-каналу проєкту;
- Сергій Фурса розробляв структуру бази даних та програмного забезпечення сайту;
- Володимир Кияниця створив дизайн, верстку та програмування інтерфейсу користувача.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]