Після презентації свого фільму на Венеційському кінофестивалі Анна Бурячкова працюватиме над документальною стрічкою

Після презентації свого фільму на Венеційському кінофестивалі Анна Бурячкова працюватиме над документальною стрічкою

Після презентації свого фільму на Венеційському кінофестивалі Анна Бурячкова працюватиме над документальною стрічкою
Анна Бурячкова. Фото: Roman Pashkovskiy, anna_buryachkova/Instagram

Українська режисерка Анна Бурячкова збирається зняти документальний фільм "Чи відчуватимемо ми знову" (Will We Feel Again) про вплив війни на внутрішній стан людей. Про це вона розповіла виданню Variety.

"В Україні зараз, очевидно, час, коли знімають документальне кіно. Але я не можу уявити себе на передовій: є достатньо чудових людей, які цим займаються. Натомість я хочу зосередитися на нашому внутрішньому житті", — каже вона.

За словами режисерки, герої її фільму замість розмов намагатимуться відтворити свої історії за допомогою танцю.

Бурячкова додає: "Він про те, в чому ми зараз собі відмовляємо. Про те, як змінюється наша особистість, коли ми переживаємо катастрофічні події. Як нація, ми відчуваємо, що проходимо через них кожні 10 років, але це? Це не те, що ми переживали раніше".

Вона також зауважила, що майбутній фільм буде не лише про українців: "Це не єдина війна, яка зараз відбувається, і ми не єдині травмовані люди. Усі ці події можуть вас зламати або ви можете закритися. Наразі здається, що інших варіантів немає".

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що фільм Бурячкової "Назавжди-Назавжди" (робоча назва "Коли нам було 15") показали на Венеційському кінофестивалі — стрічку відібрали до конкурсної програми Orizzonti Extra

Сюжет переносить глядачів до Києва кінця 90-х. У пошуках захисту та місця, якому вона справді належить, Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі, й потрапляє до компанії відчайдушної молоді. Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях постсоціалістичного Києва.

"Цей фільм — пісня любові, присвячена розгубленим підліткам кінця 90-х, які виросли серед пострадянської руїни, добре засвоївши правило: якщо тебе ніхто не полюбить, ти не виживеш. У пошуках цієї любові та верифікації свого існування в очах інших ми й жили, толеруючи насильство й несправедливість", — каже Бурячкова.

Сценарій був написаний у співпраці з Мариною Степанською ("Стрімголов", 2017). Робота над першим драфтом розпочалася ще у 2020 році, під час епідемії COVID-19. Сам фільм завершили у Києві, за два місяці до початку повномасштабного вторгнення.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок