Київські пригоди Стівена Фрая: тривога о 4-й ранку та зустріч із художником Нікітою Тітовим

Київські пригоди Стівена Фрая: тривога о 4-й ранку та зустріч із художником Нікітою Тітовим

Київські пригоди Стівена Фрая: тривога о 4-й ранку та зустріч із художником Нікітою Тітовим
Стівен Фрай виступає з промовою на стадіоні Lord's Cricket Ground у Лондоні, Англія, 29 червня 2023 року. Фото: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Британський актор та письменник Стівен Фрай прибув до Києва, де 6 вересня проводить Саміт перших леді та джентльменів. У своєму Instagram він активно ділиться враженнями від України. Фрай розповів, як вночі ховався в укритті столичного готелю, а також поділився портретом, який подарував йому художник Нікіта Тітов.

В одному з постів він зазначив, що адміністрація готелю, в якому він зупинився, попросила, щоб всі відвідувачі спустилися в укриття через ракетну атаку. А вже у бомбосховищі люди показали йому застосунок, який повідомляє про повітряні тривоги.

"Прокинувся о 4:45 ранку від наполегливого голосу, який наказував усім в готелі спускатися в бомбосховище. І ось ми тут. Хтось показав мені додаток для завантаження: як бачите, погодився з наказом залишатися в укритті. Отже, ми всі в підвалі готелю. Кавоварка. Лежаки. Люди весело сміються і розмовляють. Ніякого звуку дронів або ракет я не можу вловити", — написав актор.

Київські пригоди Стівена Фрая: тривога о 4 ранку та зустріч з художником Нікітою Тітовим
Скриншот зі сторінки в Instagram

Також він розповів про зустріч з українським художником Нікітою Тітовим: "Мав надзвичайну і чудову розмову з дуже відомим тут художником Нікітою Тітовим. Він приїхав з несподіваним подарунком — моєю картиною, яка мене дуже зворушила".

Київські пригоди Стівена Фрая: тривога о 4 ранку та зустріч з художником Нікітою Тітовим
Скриншот зі сторінки в Instagram

Письменник навіть встиг дати інтервʼю на каналі ICTV, де поділився враженнями від Києва, який очікував побачити вщент зруйнованим: "Звичайно, за своєю необізнаністю думав побачити скрізь понівечені війною будинки, — просто всюди, на кожному кроці. А насправді ти бачиш сучасні будівлі. Це те, що я побачив у центрі Києва... Красива опера, люди поспішають у своїх справах, кафе працюють, магазини відчинені".

Також він захоплено розповів, що за кілька днів перебування у Києві встиг поспостерігати за хірургічною операцією пораненого солдата, зустріти двох молодих людей, які дражнили один одного про відмінності між їхніми новими протезами ніг. А також розмовляв з молодою жінкою, яка втратила чоловіка на фронті два тижні тому.

"Усіх їх об'єднував надзвичайний гумор, а також глибока непохитна рішучість виставити варварів за ворота і зберегти свою незалежність та суверенітет. Війна може виявити в людях найгірше, але іноді й найкраще...", — зауважив письменник.

Хто такий Стівен Фрай

Стівен Фрай — британський комедійний актор, письменник, сценарист, телевізійний ведучий, режисер, директор футбольного клубу "Норвіч Сіті".

Популярність здобув передусім своїми ролями у телевізійних серіалах, як-от "Чорна Гадюка" (1985–1989) та "Дживс і Вустер" (1990–1993). За межами Великої Британії Фрай найкраще відомий за роллю Оскара Вайлда у фільмі "Вайлд" (1997).

Стівен Фрай знаний як представник еталонного англійського духу та класичної англійської мови. Окрім роботи у кінематографі він веде колонки у газетах і журналах та має у своєму доробку чотири романи й три частини автобіографії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок