В Естонії зібрали понад 6 мільйонів гривень для шкільних бомбосховищ на сході України

В Естонії зібрали понад 6 мільйонів гривень для шкільних бомбосховищ на сході України

В Естонії зібрали понад 6 мільйонів гривень для шкільних бомбосховищ на сході України
Концерт "Україна дякує!" у межах благодійної кампанії у Естонії. Фото: Ruslana Lyzhychko/Facebook

Естонці пожертвували 158 400 євро (понад 6 мільйонів гривень) на будівництво бомбосховищ для шкіл на сході України.

Про це повідомляє видання Delfi.

Зібрати кошти вдалося під час благодійної кампанії, яка пройшла з 17 по 31 серпня. В її межах у Таллінні також відбувся концерт "Україна дякує".

У Естонії зібрали понад 6 мільйонів гривень для шкільних бомбосховищ на сході України
У Естонії зібрали понад 6 мільйонів гривень для шкільних бомбосховищ на сході України. Концерт "Україна дякує!" у межах благодійної кампанії в Естонії. Фото: Ruslana Lyzhychko/Facebook

За словами Руслана Трочинського, одного з організаторів благодійної акції, він вдячний тисячам людей, завдяки фінансовому внеску яких вдалося побудувати та облаштувати кілька бомбосховищ для шкіл сходу України речами найпершої потреби.

"В естонського народу все ще вистачає співчуття та бажання допомогти українському народу, і пожертвувань було зібрано більше, ніж ми сміли сподіватися. Якщо спочатку планувалося побудувати навіси для шкіл у місті Добропілля, то тепер ми можемо зробити свій внесок у безпеку дітей ще в одному населеному пункті", — зазначив він.

У Естонії зібрали понад 6 мільйонів гривень для шкільних бомбосховищ на сході України
У Естонії зібрали понад 6 мільйонів гривень для шкільних бомбосховищ на сході України. Руслан Трочинський подякував за благодійну допомогу. Скриншот зі сторінки у Facebook

Благодійну кампанію проводила заснована Русланом і Тер'є Трочинськими некомерційна організація Kultuuride Ristmik разом з естонськими та українськими державними установами й неприбутковими організаціями.

Реалізовувати проєкт спільно з міською владою будуть українська соціальна краудфандингова платформа "Моє місто" та некомерційна організація "Будуємо Добропілля", що працює в Добропіллі на Донеччині.

"Будівництво бомбосховищ у школах у прифронтових районах для українських дітей — це питання якості освіти в довгостроковій перспективі, а в короткостроковій — питання життя і смерті", — зазначив Торчинський.

У середині вересня Трочинський, який також родом із Добропілля, приїде на місце, щоб побачити, як ідуть роботи над проєктом.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок