У відеоігри все більше людей грає українською мовою: зараз вона на 14-му місці у світі в Steam

У відеоігри все більше людей грає українською мовою: зараз вона на 14-му місці у світі в Steam

У відеоігри все більше людей грає українською мовою: зараз вона на 14-му місці у світі в Steam
Колаж Суспільне Культура

Українська мова стає дедалі популярнішою серед любителів компʼютерних ігор — після опитування у Steam повідомили, що за серпень українська опинилась на 14-му місці за популярністю у світі.

Щомісяця Steam проводить опитування, щоб зібрати дані про комп’ютери та програмне забезпечення користувачів. Участь в опитуванні — за бажанням та анонімна.

"Зібрана інформація надзвичайно корисна для нас, оскільки вона допомагає ухвалювати правильні рішення стосовно видів технологій, у які нам слід інвестувати, та продуктів, які нам варто створювати", — зазначають на сайті платформи.

Зокрема, українська мова випередила італійську, угорську та чеську — вони опинились у рейтингу нижче.

Очолили рейтинг англійська, спрощена китайська та російська мови.

українська мова в іграх
Українська мова на 14-му рядку рейтингу. Скриншот із сайту Steam

Українською нині користується 0,64 % усіх гравців сервісу, що на 0,02 % більше, ніж у липні 2023 року. А до початку повномасштабного вторгнення цей показник становив лише 0,16 %.

Steam — це міжнародний онлайн-сервіс цифрової дистрибуції комп’ютерних ігор та програм, створений американською компанією Valve.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що у 2022 році українська "Вікіпедія" посіла 16-те місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Загалом найбільшою "Вікіпедією" за кількістю статей є англійська, яка містить понад 6 млн сторінок.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок