"Лабораторія" видасть феміністичну версію роману Джорджа Орвелла "1984" — "Джулія" від Сандри Ньюман

"Лабораторія" видасть феміністичну версію роману Джорджа Орвелла "1984" — "Джулія" від Сандри Ньюман

"Лабораторія" видасть феміністичну версію роману Джорджа Орвелла "1984" — "Джулія" від Сандри Ньюман
Фото обкладинки із сайту видавництва "Лабораторія"/laboratoria.pro

Видавництво "Лабораторія" планує видати книжку американської письменниці Сандри Ньюман "Джулія", яку називають феміністичною версією роману Джорджа Орвелла "1984".

Як повідомляє The Guardian, через сімдесят п'ять років після того, як Орвелл закінчив писати свій культовий роман, Сандра Ньюман дослідила світ Великого Брата, пропонуючи кардинально іншу, феміністичну версію "1984".

Події в романі Ньюман відбуваються в Лондоні 1984 року. Джулія Вортінг працює механікинею, лагодить машини для написання романів у відділі художньої літератури в Міністерстві правди. Орвелл описував Джулію як "набагато гострішу, ніж Вінстон, і набагато менш сприйнятливу до партійної пропаганди".

Згідно з ідеологією ІнгСоц і правління партії та її лідера Великого Брата, Джулія є зразковою громадянкою — життєрадісно-цинічною людиною, яка ні в що не вірить і зовсім не переймається політикою. Вона регулярно порушує правила, але також співпрацює з режимом, коли це необхідно.

Однак Джулію починає інтригувати колега з відділу записів — працівник середньої ланки Зовнішньої партії, на ім’я Вінстон Сміт (головний герой Орвелла). І коли одного разу, підійшовши до Вінстона, вона імпульсивно вручає йому записку (потенційно суїцидальний жест), то усвідомлює, що втрачає контроль і більше не може почуватися у безпеці в цьому світі.

Син Джорджа Орвелла Річард Блер схвалив випуск нової версії "1984".

Хто така Сандра Ньюман

Сандра Ньюман — американська письменниця. Вона має бакалаврський ступінь в Політехніці Центрального Лондона та магістерський — в Університеті Східної Англії.

Перший роман Ньюман "Єдина хороша річ, яку хтось зробив", опублікований у 2002 році, був номінований на премію Guardian First Book Award. А за свою книгу The Country of Ice Cream Star ("Країна зірки морозива") Ньюман увійшла в лонгліст премії Women’s Prize for Fiction. Усього у її доробку тепер п'ять романів.

Сандра викладала письменництво та літературу в Університеті Темпл, Університеті Чепмена й Університеті Колорадо, а також публікувала художні твори та нонфікшн у таких виданнях, як Harper's, Granta, лондонські The Observer, The Telegraph і The Mail on Sunday.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок