Виступи гурту 5ʼnizza та Сергія Бабкіна за кордоном співорганізовують росіяни — ЗМІ

Виступи гурту 5ʼnizza та Сергія Бабкіна за кордоном співорганізовують росіяни — ЗМІ

Виступи гурту 5ʼnizza та Сергія Бабкіна за кордоном співорганізовують росіяни — ЗМІ
Facebook

Медіа про музику "Слух" повідомило, що в організації концертів гурту 5ʼnizza та Сергія Бабкіна залучені російські промоутери, організатори квартирника та квиткові оператори. Таке журналісти виявили після того, як їм написав читач.

Наприклад, на 22 вересня запланований виступ артистів у Празі, в Чехії. Організатор концерту — Somewhere Show. Про себе вони пишуть, що організовують концерти, фестивалі, шоу, театральні постанови, творчі зустрічі та лекції у 15 країнах, "долаючи межі та мовні бар'єри". Однак вони мають лише російську та англійську мови сайту, а на багатьох заходах виступають артисти з Росії, які нині проти російської влади та війни. Квитки на концерт одного з гуртів можна оплатити одразу рублями.

Артисти Somewhere Show:

  • Людовіко Ейнауді — італійський піаніст;
  • 5ʼnizza та Сергій Бабкін — українські музиканти;
  • "Пошлая Молли" — російськомовний гурт з Харкова;
  • Михайло Козирєв — російський радіопродюсер та актор;
  • Вася Обломов — російський музикант, поет, композитор;
  • Анатолій Бєлий — російський актор;
  • "Ляпис Трубецкой" — білоруський музичний гурт.

Якщо купувати квитки на концерт 5ʼnizza та Сергія Бабкіна, Somewhere Show перекидає відвідувача на сторінку, де потрібно оплатити квитки через платформу Ticketscloud. Цей квитковий оператор має представництво у Москві, як кажуть у "Слуху". Ба більше, компанія зареєстрована в Росії та послуговується її законодавством у відносинах платформи й покупців щодо реалізації та придбання квитків.

Оферта на платформі Ticketscloud
Оферта на платформі Ticketscloud. Скриншот із сайту Ticketscloud

А ще звернутись до них з якихось проблемних питань можна з 7:00 до 22:00 за московським часом, вони мають сторінку лише в соцмережах Telegram та "ВКонтакте", а їхніми партнерами є "Яндекс", Comedy Club, RedKassa та інші російські компанії.

"Слух" отримав коментар Сніжани Бабкіної — директорки музикантів 5’nizza та Сергія Бабкіна. Вона відповіла, що концерт у Празі організовуватиме росіянин Ілля Островський. На сторінці Іллі зазначено, що він створює спільні проєкти з Володимиром Єрковичем, який зазначений як організатор виступів 5ʼnizza та Сергія Бабкіна в Чехії 22 вересня. Єркович дописує в російські медіа ("Артист" і "Такие дела", зокрема), у червні 2023-го шукав для сина оренду квартири в Москві. А ще вони з Островським, як ідеться з їхніх Facebook-сторінок, — ексколеги за московською компанією з організації подій Showrma.

Сторінка купівлі квитків на концерт 5’nizza та Сергія Бабкіна в Празі 22 вересня 2023 року
Сторінка купівлі квитків на концерт 5’nizza та Сергія Бабкіна в Празі 22 вересня 2023 року. Somewhere Show

Ілля Островський організовував музичний фестиваль KUBANA в Росії та Латвії до 2016 року. 12 серпня Ілля ностальгував у себе в Instagram за цією подією: "Відзначу 10-річний ювілей KUBANA-2013 невеликою фотогалереєю. Певною мірою вона буде меморіалом епохи, що минула, коли ще на сцену можна було вийти на тлі трьох прапорів: російського, американського та українського. І ніхто на таке сусідство навіть не звертав уваги".

Проте пан Ілля, за словами Сніжани Бабкіної, — друг українських артистів. Він має антивоєнну та антипутінську позицію та, за словами Бабкіної, уже багато років є громадянином Ізраїлю й "активно допомагає боротьбі України всіма доступними йому засобами, зокрема організацією концертів, гроші з яких йдуть на ЗСУ".

Сніжана Бабкіна щодо квиткового оператора Ticketscloud відповіла, що він зареєстрований у Великій Британії, але серед інших країн справді має представництво в Росії. "В ідеальному варіанті було б гарно, аби жодна компанія не мала представництв у терористичній країні Росія, але, на превеликий жаль, поки що це не так", — зауважує директорка.

Сергій та Сніжана Бабкіни переконані, що важливіше грати концерти та збирати кошти для ЗСУ — зокрема на потреби 127-ї бригади ТрО в Харкові, "а не з’ясовувати, в якій країні раніше жили організатори або чи має квитковий оператор представництво у РФ".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок