"Аґрафка" вдруге отримала відзнаку на літфестивалі в Берліні: яку книжку відзначили

"Аґрафка" вдруге отримала відзнаку на літфестивалі в Берліні: яку книжку відзначили

"Аґрафка" вдруге отримала відзнаку на літфестивалі в Берліні: яку книжку відзначили
. Книжковий проєкт buuu.ch

Дитячу книжку львівської артстудії "Аґрафка" вже другий рік поспіль відзначили на Міжнародному літературному фестивалі в Берліні у номінації "Виняткова книга" (Das außergewöhnliche Buch 2023).

Про це повідомляє сама "Аґрафка" та йдеться на сайті літфестивалю. У цій номінації обирають понад 10 "виняткових книг".

Книжка "Війна, що змінила Рондо" українською
Книжка "Війна, що змінила Рондо" українською. ВСЛ

Нагороду отримало німецьке видання книги "Війна, що змінила Рондо". Минулого року цю книгу номінувала письменниця й ілюстраторка Татя Надареішвілі. Цьогоріч видання номінував ілюстратор, дизайнер та письменник з Норвегії Стіан Голе.

"Війна, що змінила Рондо" вийшла в Україні ще у 2015  році у "Видавництві старого Лева". Вона має кілька відзнак, наприклад Bologna Ragazzi Award, та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури "Білі круки-2015". Її перекладали італійською, французькою, словацькою, вірменською та болгарською.

Це "книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами", як пишуть в анотації ВСЛ. За допомогою цього видання можна поговорити з дітьми про війну в Україні.

Розворот книжки "Війна, що змінила Рондо" українською
Розворот книжки "Війна, що змінила Рондо" українською. ВСЛ

Творче об'єднання "Аґрафка" Романи Романишин та Андрія Лесіва розповідає, що організатори фестивалю в Берліні ставили всім авторам та ілюстраторам, які беруть участь у молодіжній програмі, одне запитання: яку виняткову книжку обов'язково варто прочитати дітям, підліткам чи молоді?

Після завершення фестивалю "Виняткові книги — 2023" будуть у вільному доступі в Бібліотеці Шеффера (Schaeffer-Bibliothek), що в Берліні. Цьогоріч їх 17.

Про відзнаку "Виняткова книга"

Ця нагорода започаткована у 2012 році Міжнародною секцією дитячої та молодіжної літератури Берлінського міжнародного літературного фестивалю, яка відзначає видатні книги для дітей, молоді та молоді. Книжки, які обрали як виняткові, потім щороку виставляють у районній центральній бібліотеці Філіпа Шеффера. Ці книги обирає журі, що змінюється щороку. До складу журі входять автори та ілюстратори, які беруть участь у секції Міжнародної дитячої та юнацької літератури фестивалю. Кожен член журі обирає одну книгу, яка, на його думку, є винятковою та підходить дітям чи молоді. З 2012 по 2022 рік 271 судді присудили відзнаку 286 книгам.

Можна переглянути списки переможців від 2012 року на сайті Internationalen Literaturfestival Berlin.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок