Дивлячись на "Тунель кохання": п'ять індійських фільмів, знятих в Україні

Дивлячись на "Тунель кохання": п'ять індійських фільмів, знятих в Україні

Дивлячись на "Тунель кохання": п'ять індійських фільмів, знятих в Україні
Розповідаємо про індійські стрічки, що були зняті на території України. Колаж Суспільне Культура

За декілька років до повномасштабного вторгнення Україна стала популярною локацією для індійських фільмів та серіалів. Серед основних переваг: ціна виробничого процесу, який в Україні коштував на 20–30 % дешевше, ніж в інших країнах Східної Європи, ну і звісно — цікаві та незвичайні локації.

"Для індійських кінематографістів Україна була найбільш підхожою локацією в Європі як з фінансового погляду, так і з погляду кіновиробництва, з хорошою місцевою знімальною групою та акторами. Місця зйомок можна було легко зіставити з іншими місцями, наприклад Парижем, Лондоном, США і навіть деякими індійськими місцевостями. Люди також були привітні", — каже Натараджан Рамджі, провідний фахівець із підбору локацій Індії.

У цьому матеріалі Суспільне Культура розповідає про індійські фільми та серіали, що були зняті на території України.

RRR

Найвідоміша та найдорожча індійська стрічка, яку знімали на території України. Бюджет фільму становив $72 мільйонів. Сюжет розповідає вигадану історію про життя двох реальних індійських революціонерів — Аллурі Сітарама Раджу та Комарама Бхіма, які боролися за незалежність Індії від Великої Британії.

Ключові сцени стрічки знімали в Києві, зокрема в Маріїнському палаці та Межигір'ї. Маріїнський палац можна побачити на фоні п’ятихвилинної сцени з хореографічним номером. Також пам’ятка зображена на одному з постерів фільму.

Режисерське крісло посів С. С. Раджамулі, який є автором трьох з п’яти найбільш касових фільмів в історії Індії. Фільм потрапив до шортліста премії "Оскар" 2023 року в номінації "Найкраща оригінальна пісня" за Naatu, Naatu.

В Україні зйомками стрічки керувала продюсерка Анна Палленчук — засновниця 435 FILMS.

Робот 2.0

Тамільський фільм 2018 року з легендарною зіркою Коллівуду Кіноіндустрія в Індії, що випускає стрічки тамільською мовою.Раджнікантом, який знявся у понад 150 стрічках мовою тамілі. Головні ролі також зіграли Акшай Кумар — відомий індійський актор у фільмах жанру екшн, та Емі Джексон — британська акторка й модель. Стрічка стала сиквелом до фільму "Робот" 2010 року.

Одна з музичних сцен, у якій лунає пісня під назвою Roja Kadhal, написана Алла Ракха Рахманом, була знята у відомому українському "Тунелі кохання". Знімальна група спеціально прилетіла в Україну, щоб зняти кілька мальовничих локацій, а потім відтворити їх на кіностудії в Індії за допомогою візуальних ефектів.

Переможець

Фільм мовою телугу, що вийшов на екрани 2017 року, знятий у жанрі комедійного екшену. Сюжет розповідає про директора газети Сіддхарта, що закоханий у спортсменку Сітару. Але згодом головний герой дізнається, що батько дівчини хоче видати її заміж за злочинця, який веде справи з лихим дідом Сіддхарта.

Велика частина стрічки була знята у Києві та Львові. "Переможець" вважається першим індійським фільмом, знятим в Україні. Через це стрічку також рекламували як перший індійський фільм, знятий у європейській країні.

99 пісень

Стрічка була написана та профінансована Алла Ракха Рахманом — відомим індійським кінокомпозитором, співаком і музичним продюсером, який здебільшого пише музику для трьох найбільших кінокомпаній Індії. Сюжет фільму розгортається навколо життя музиканта, який прагне стати видатним композитором.

За словами продюсерів, більша частина сцен була знята в Україні.

Спецоперація 1.5: Історія Хіммату

"Спецоперація 1.5: Історія Хіммату" — це екшн-трилер, створений і зрежисований Ніраджем Панді для Disney+ Hotstar. Серіал розповідає про становлення головного героя Хіммата Сінгха — молодого та ідеалістичного офіцера, у якого з’являється підозра, а згодом і велика таємниця після загадкового нападу на парламент у 2001 році.

У другому сезоні серіалу можна побачити кілька українських краєвидів.

"Міжнародні локації, такі як Маврикій та Україна, не лише додають візуальної привабливості, а також є ключовими для сценарію", — зазначив режисер Нірадж Пандей.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок