В УГКЦ відреагували на слова Папи Римського про спадщину "великої та освіченої" Росії

В УГКЦ відреагували на слова Папи Римського про спадщину "великої та освіченої" Росії

В УГКЦ відреагували на слова Папи Римського про спадщину "великої та освіченої" Росії
. Папа Римський Франциск, Ватикан, 25 травня 2023 рік. Фото: АР/Andrew Medichini

Глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав відреагував на звернення Папи Римського до молоді у Санкт-Петербурзі про "велику й освічену" Російську імперію. Він заявив, що ці слова можуть бути сприйняті як підтримка "націоналізму й імперіалізму", який сьогодні став причиною війни в Україні. Відповідну заяву опублікували на сайті УГКЦ 28 серпня.

"Приклади, наведені Святішим Отцем, насправді суперечать його науці про мир, адже він завжди засуджував будь-яку форму вияву імперіалізму в сучасному світі та попереджав про небезпеку крайнього націоналізму, наголошуючи, що саме він є причиною «третьої світової війни по частинах»", — заявив глава УГКЦ.

"Українська Греко-Католицька Церква разом з усіма громадянами нашої держави засуджує ідеологію «русского міра» та весь кримінальний спосіб «бути росіянами». Сподіваємося, Святіший Отець почує наш голос".

Він додав, що щоб уникнути "будь-яких маніпуляцій щодо намірів, контексту та висловлювань", УГКЦ очікує від Папи пояснення цієї ситуації.

Патріарх Святослав зазначив, що сподівається зустрітися з Папою за кілька днів у Римі на щорічному Синоді УГКЦ і особисто донести до нього "сумніви й біль" українського народу.

Що сказав Папа Римський

У відеозверненні до російської молоді 25 серпня Папа Франциск заявив: "Ви — нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії — великої, освіченої, (країни) великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини".

папа римьский угкц
Телеміст за участі Папи Франциска в межах Х Всеросійської зустрічі католицької молоді в Санкт-Петербурзі, 25 серпня, фото: Vatican News, ugcc.ua

Реакція МЗС

Раніше на цю заяву відреагували й в українському МЗС. Речник відомства Олег Ніколенко у коментарі для Суспільного наголосив, що "саме такою імперіалістичною пропагандою, духовними скрепами і потребою в порятунку «великої Матінки Росії» Кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок і знищення сотень українських міст і сіл".

"Дуже прикро, що російські великодержавні ідеї, які, власне, і є причиною хронічної агресивності Росії, свідомо або несвідомо звучать з вуст Папи Римського, місія якого в нашому розумінні якраз полягає в тому, аби відкрити очі російської молоді на руйнівний курс нинішнього російського керівництва", — додав він.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Дугіна. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок