Любко Дереш запустив благодійний продаж неопублікованих творів за донат для ЗСУ

Любко Дереш запустив благодійний продаж неопублікованих творів за донат для ЗСУ

Любко Дереш запустив благодійний продаж неопублікованих творів за донат для ЗСУ

Український письменник Любко Дереш запустив благодійний продаж своїх ранніх текстів, написаних у часи навчання автора в ліцеї та університеті — усі кошти підуть на потреби ЗСУ. Про це він написав 24 серпня на своїй Facebook-сторінці.

За донат у розмірі 500 грн можна отримати роман "Наркотичні рослини Східної Європи" або оповідання "Волосся" і "Потойбічне". За 1000 грн Любко Дереш надсилає всі ці тексти. Як бонус письменник пропонує оповідання "Миротворець", присвячене Робертові Оппенгеймеру. Усі твори — в електронному форматі.

Оповідання "Волосся" (1999)

Щопʼятниці кілька старих друзів-лікарів у Нью-Йорку збираються пограти в покер, випити вина та зʼїсти грінок із сиром. Одного зимового вечора один із них, лікар-психіатр, наважується розповісти історію про пацієнтку, зустріч з якою ледь не коштувала йому здорового глузду.

любко дереш
Оповідання "Волосся" Любка Дереша. Фото: Любко Дереш/Facebook

Оповідання "Потойбічне" (2000)

Білл Темпл — звичайний підліток з американського містечка Нортлівен, штат Північна Кароліна. Він готується до екзамену з фізики напередодні літніх канікул та мріє про те, аби запросити на побачення Мерилін — найкрасивішу дівчину в класі, око на яку поклав підлий хуліган Боббі Флінт.

Ситуація змінюється, коли Білл купує в таємничого продавця електротоварів калькулятор, що здатен переносити людину в часі та просторі. Білл наважується кинути виклик Флінту, коли дізнається, що один зі світів, у які проводить калькулятор, — це таємничий берег океану, де живе древнє зло Ктулху.

любко дереш
Оповідання "Потойбічне" Любка Дереша. Фото: Любко Дереш/Facebook

Роман "Наркотичні рослини Східної Європи" (2002)

Двоє молодих медиків, Шульц і Бузько, що працюють у провінційній лікарні в Мідних Буках на Галичині, ведуть підпільні контркультурні радіоефіри та досліджують паралельні світи за допомогою хірургічного анестетика кетаміну.

Їхній наставник, загадковий Доктор, якого Шульц пов'язує з моторошними смертями кількох друзів-музикантів зі Львова, одного разу пропонує Шульцові не тільки кетамін, але й безсмертя. Разом з приходом у містечко Доктора між людьми оселяється зло, а ціною безсмертя може стати життя найрідніших.

любко дереш
Роман "Наркотичні рослини Східної Європи" Любка Дереша. Фото: Любко Дереш/Facebook

Оповідання "Миротворець" (2013)

Оповідання розповідає про кілька годин із життя Роберта Оппенгеймера перед випробуванням першої атомної бомби, "Трійці", на полігоні в Лос-Аламосі у 1945-му. Поки науковець стежить за останніми приготуваннями до експерименту, перед його очима пролітає усе життя, сповнене нерозв'язаних питань, повʼязаних із коханням, почуттям обовʼязку та амбіціями.

Чи принесе бажані відповіді зустріч із Богом — Великим руйнівником світів, якого він прикликав до розмови своїми дослідженнями? Внаслідок цього діалогу посеред пустелі зміниться не лише Оппенгеймер, але й цілий світ.

любко дереш
Оповідання "Миротворець" Любка Дереша. Фото: Любко Дереш/Facebook

Усі кошти від продажу підуть на потреби ЗСУ: 80-ї ОДШБ (на закупівлю дронів різного типу) та 215-го батальйону 125-ї ОБр ТрО (на купівлю авто).

Автори обкладинок до текстів — Антон Булах, Вадим Карасьов і Віталій Кравець. Редагувала Наталія Самчук.

Хто такий Любко Дереш

Любко Дереш — сучасний український письменник.

Перша публікація — роман "Культ" у часописі "Четвер" (2002), коли авторові було всього 18 років. Потім вийшли романи "Поклоніння ящірці" (2002; написаний раніше, ніж "Культ", але вийшов після нього), "Архе" (2005), "Намір!" (2006), "Трохи пітьми" (2007).

Твори Дереша перекладені кількома європейськими мовами (німецька, польська, італійська, сербська тощо); роман "Культ" був представлений на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2005 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок