"Поріг болю": у Києві відкрилась виставка про рівновагу та подолання болів війни

"Поріг болю": у Києві відкрилась виставка про рівновагу та подолання болів війни

Ексклюзивно
"Поріг болю": у Києві відкрилась виставка про рівновагу та подолання болів війни
. Надав Назарій Совсун

У межах проєкту "Поріг болю" 17 серпня відкрилася однойменна виставка в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Її організовує рух "Марш свободи".

Як розповів Суспільне Культура представник "Маршу свободи" Назарій Совсун, проєкт покликаний розібратися, що робити з болем, який відчувають люди зокрема й через повномасштабну війну останні півтора року.

"Поріг болю" — виставково-дискусійна ініціатива. Виставкова частина відбувається у нижній брамі музею і представляє художні роботи 9 митців: Даніїла Галкіна, Ігоря Гусєва, Нікіти Кадана, Дмитра Коломойцева, Нікіти Кравцова, Дарії Кузьмич, Катерини Лисовенко, Натана Маркмана та Аліни Якубенко.

Як зазначають організатори, твори допоможуть глядачам глибше осягнути проблеми психічного здоров'я та душевної рівноваги під час війни. Вони показують рефлексії сучасних українських художників воєнної реальності, поза якою неможливо залишатися. Куратори водночас розуміють, що людей виводять із психологічної рівноваги не лише бойові дії безпосередньо, а й пов'язані з цим нюанси: побутові проблеми, відповідальність за близьких, обмеження пересування, також глибші екзистенційні питання — страх смерті й того, що після тебе нічого не залишиться.

Катерина Лисовенко розробляє тему співвідношення політичного та особистого, а також відповідальності материнства.

"Фашист пролетів" Катерина Лисовенко
"Фашист пролетів" Катерина Лисовенко. Фото: надав Назарій Совсун

Аліна Якубенко зображає руйнівну силу війни. Художниця після поїздки до постраждалих територій ґрунтується на документальних джерелах.

Роботи Аліни Якубенко
Роботи Аліни Якубенко. Фото: надав Назарій Совсун

Ігор Гусєв змальовує швидке реагування на інфопотік. Він доповнює готові книжки чи репродукції написами або малюнками, щоб створити іронічний ефект.

Робота Ігоря Гусєва
Робота Ігоря Гусєва. Фото: надав Назарій Совсун

Нікіта Кравцов представив ескізи ілюстрацій, які створив для видання "Війна грибів", зроблене у співавторстві з Андрієм Курковим. Це наслідування творів Георгія Нарбута, який близько 100 років тому ілюстрував казку з такою самою назвою.

Дмитро Коломойцев — військовий, який малює щоденники війни у стилі ар брютМистецтвознавчий термін на позначення творчості непрофесійних митців.

"Щоденник" Дмитра Коломийцева
"Щоденник" Дмитра Коломийцева. Фото: надав Назарій Совсун

Натан Маркман зображає мультинаціональність української армії та розглядає російське викривлення правди.

"Ромські військові ЗСУ повертають викрадених росіянами українських дітей" Натан Маркман
"Ромські військові ЗСУ повертають викрадених росіянами українських дітей" Натан Маркман. Фото: надав Назарій Совсун

Данило Галкін у своїй творчості звертає увагу на непристосованість міського простору для людей з інвалідністю.

Нікіта Кадан у роботі "Їхні слова" розповідає історії воїна, який загинув на Харківщині, та військового, який потерпав від болю після поранень, через це йому потрібен був медичний канабіс.

Дарія Кузьмич, яка сама пережила аварію та зміни тіла, описує біль та обмеження для тіла, що вписані в орнамент.

У межах проєкту 21–22 серпня відбудеться також дискусійна частина — конференція "Зустріч героїв". У програмі — обговорення психологічної та соціальної реабілітації, презентація середньовічного фехтування "Бугуртна січ", теми бізнесу і працевлаштування, тактична медицина. А другого дня — закритий круглий стіл для можновладців, щоб обговорити експертні пропозиції першого дискусійного дня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок